fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Галабала вимагає анулювати незаконні погодження на руслоочисні і руслорегулювальні роботи і нарахувати збитки за шкоду

Галабала вимагає анулювати незаконні погодження на руслоочисні і руслорегулювальні роботи і нарахувати збитки за шкоду

Політика 13:13, 14.09, 2016

Депутат обласної ради, голова фракції партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала пропонує анулювати погодження на руслоочисні та руслорегулювальні роботи, які суперечать Водному кодексу, тобто на малих гірських річках та в заповідниках, і нарахувати збитки за завдану шкоду.

З такою вимогою Ольга Галабала виступила на засіданні комісії з питань екології і раціонального природокористування.

Галабала наголосила, що Положення про руслоочисні і руслорегулювальні роботи від 2011 року не відповідає нормам закону. За цей час було надано 45 погоджень на такі роботи. Незаконним воно, в першу чергу, є через те, що Водним кодексом заборонено видобування піску, гальки і гравію в руслах малих і гірських річок, а в заповідниках взагалі заборонені будь-які роботи.

Галабала вимагає анулювати незаконні погодження на руслоочисні і руслорегулювальні роботи і нарахувати збитки за шкоду 1

Річка Лімниця – заповідна, а на ній погоджено 7 проектів, до малих річок, які беруть початок у горах, відносяться Бистриця Надвірнянська, Бистриця Солотвинська, Черемош, Чорний Черемош, Свіча, Чечва, Сукіль, і на них було погоджено 19 проектів. В підсумку, з 45 погоджених проектів 26 не могли там проводитися.

"Оскільки це пряма заборона закону, необхідно доручити анулювати ці погодження водгоспом", – наголосила депутат.

На всіх інших об’єктах, де велись руслоочисні і руслорегулювальні роботи, Галабала пропонує управлінню водних ресурсів з Держекоінспекцією, з депутатами, громадськістю, журналістами провести публічне інспектування, щоб перевірити стан їх виконання і встановити, чи є там порушення (це 9 проектів на р. Дністер).

"Треба провети інспектування, щоб виявити, чи є там зловживання, чи ні, і доповісти про це на наступній сесії. Якщо є порушення, то теж анулювати погодження. Також треба нарахувати завдані збитки і їх усунути",  зазначила Галабала.

Члени комісії підтримали такі пропозиції Галабали та внесли їх до проекту рішення "Про скасування рішення обласної ради від 30.09.2011 № 245-9/2011 "Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області", яке 23 вересня розглянуть на сесії.

Читайте також: Гроші ковшем: хто і як заробляє на знищенні прикарпатських річок

З 45 об’єктів здані в експлуатацію лише 11. Ольга Галабала наголосила, що якби було додаткове фінансування з обласного бюджету, то завершених об'єктів було б набагато більше. 

"Якшо ми припинимо руслоочисні роботи, пропоную рекомендувати ОДА виділити кошти з екологічного фонду, щоб завершити роботи. Якби ми останні 5 років виділяли по 10 млн грн, то зараз мали б 50 завершених обєктів, а маємо 11 і з порушеннями та зловживаннями",  зазначила Галабала. 

Цю ініціативу обласні обранці не підтримали.

Нагадаємо, нещодавно прокуратурою Івано-Франківської області було встановлено, що Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області, затвердженим рішенням облради в 2011 році, не врегульовано ряд правовідносин, що стало причиною безконтрольного вивозу піщано-гравійної суміші. 

Раніше, під час наради "Проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на ріках області", що відбулася за ініціативи Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів, Ольга Галабала запропонувала розробити та затвердити нове Положення, яке б відповідало нормам закону, а також унеможливлювало маскувати за руслоочисними роботами незаконний видобуток піщано-гравійної суміші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: