fbpx

Галабала вимагає прозорого та раціонального розподілу 80 мільйонів екологічних коштів

Політика 21:02, 11.03, 2016

Надати звіт про витрачання екологічних коштів за 2011-2015 роки, фінансувати тільки ті об'єкти, які мають проектно-кошторисну документацію, та витрачати всі екологічні кошти через систему електронних закупівель "ProZorro", а також виключити з переліку природоохоронних заходів нераціональні витрати вимагала заступник голови облради Ольга Галабала під час засідань екологічної та бюджетної комісій.

За словами Галабали, політика стосовно розподілу та витрачання екологічних коштів протягом минулих років була хаотичною, роботи починались, однак безліч об’єктів наразі незавершені, і невідомо, на що витрачені десятки мільйонів гривень. Тому першочергово Галабала вимагає надати звіт щодо витрачених екологічних коштів протягом 2011-15 років. Згідно з чинним Положенням про фонд охорони навколишнього природного середовища, до 20 січня мав бути поданий звіт щодо робіт на об’єктах, потім до 15 березня щодо використання коштів, однак звітів й досі немає, а надаються лише відписки.

“Всі, хто проводив роботи на екологічних об’єктах протягом 2011-15 років, повинні надати копії актів виконаних робіт, копії проектно-кошторисної документації, договорів і експертних висновків, на які були витрачені кошти з Фонду охорони природнього навколишнього середовища. За ці роки було витрачено величезну суму – близько півмільярда гривень, а об’єктів, які здані в експлуатацію, дуже мало і немає документації про стан, в якому вони знаходяться”, – зазначила Ольга Галабала

Члени комісії одноголосно підтримали таку вимогу заступника голови облради.

Ольга Галабала представила присутнім аналіз об’єктів, на які пропонується спрямувати 80 млн грн у 2016 році. З цих коштів виділять близько 28 млн грн на каналізування, таку ж суму на берегоукріплення, 17 млн грн – на вирішення проблем зі сміттєзвалищами та закупівлю сміттєвозів для населених пунктів. Багато питань викликали частина об’єктів щодо берегоукріплення, а також 2,5 млн грн, які хочуть виділити на заходи, що не мають першочергової важливості.

“Багато запитань виникає стосовно 2 млн 550 тис. грн, які планується спрямувати на заходи із озеленення, видання атласів, спорудження вольєрів для парнокопитних, будівництво екологічних стежок, а також 981 тис. грн на заміну фільтрів підприємства “Спецзалізобетон”, яке перебуває в приватній власності та входить в структуру ПАТ “Івано-Франківськцемент”, – наголосила Галабала.

Також на засіданні комісії Ольга Галабала запропонувала, щоб об’єкти, на які виділятимуть екологічні кошти, мали проектно-кошторисну документацію. Велика частина об’єктів, які були подані для розподілу коштів на 2016 рік, її не мають. “Це як будувати будинок без проекту”, – зазначила Ольга Галабала. Члени комісії, однак, таку пропозицію не підтримали.

Крім того, Ольга Галабала переконана, що для фінансування всіх об’єктів сумою понад 50 тис. грн необхідно використовувати систему електронних закупівель “ProZorro”, що зробить використання екологічних коштів прозорим. Ольга Галабала зауважала, що майже всі суми, що виділяються на об’єкти, є “дотендерними”, тобто до 1,5 млн грн. А це означає, що підрядники, які здійснюють роботи, визначаються без тендерів. Про виконавців цих робіт інформації немає.

Така пропозиція була озвучена на засіданні бюджетної комісії, проте члени комісії її не підтримали, посилаючись на те, що процедури “ProZorro” можуть бути дуже довгими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: