fbpx

Галицький хрест та відзнака спортивного товариства "Сокіл": Музей визвольної боротьби поповнився артефактами

Наша історія 20:07, 05.06, 2018

За сприяння благодійного фонду Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери поповнився унікальними артефактами.

Відтепер тут зберігатиметься Галицький хрест – нагорода комбатантів УГА, яка була запроваджена у 1928 році. Також закладові подарували відзнаку, якою нагороджували у спортивному товаристві "Сокіл". А згодом брошку у формі лева, який опирається на скелю, запозичив і Легіон Січових Стрільців.

"Це дуже цінні речі, досі у музеї були тільки копії. Таких  до нашого часу дійшло дуже мало. Адже пройшло вже понад 100 років. До того ж, велика частина ветеранів УСС була репресована, а сім’ї намагались сховати такі відзнаки, бо вони були доказом боротьби із радянською армією", – розповідає директор музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

Аби придбати такі унікальні речі, представники музею звертались до багатьох меценатів. Та відгукнулись тільки у благодійному фонді Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ". Експонати вартістю більш як 10 тисяч гривень викупили на аукціоні.

"Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" системно сприяє розвитку культурної спадщини нашого краю. Ми співпрацюємо із багатьма місцевими музеями. Саме за цілковитої підтримки фонду в нашому місті створений та працює єдиний в Україні Музей Небесної сотні. Ми вважаємо, що збереження нашої історії – це важливе завдання нашого покоління. Тим паче якщо це стосується боротьби наших земляків з окупантами", – зазначив представник благодійного фонду Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" Андрій Сторожук.

Подаровані нагороди стануть центральними експонатами у виставці, присвяченій 100-річчю створення ЗУНР, яку в музеї планують відкрити уже восени.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: