fbpx

Газовидобувні компанії Прикарпаття за два місяці заплатили понад 150 млн ренти

Економіка 14:53, 31.03, 2019

Надрокористувачі, які займаються видобутком та переробкою газу в Івано-Франківській області, за два місяці 2019 року сплатили до державного бюджету 150 млн грн та поповнили місцеві бюджети на понад 7,5 млн грн.

За січень-лютий цього року за користування надрами для видобування природного газу до державного бюджету надійшло 143,2 млн грн. Трохи більше як 3 млн грн надійшло до обласного бюджету, 2,2 млн грн – до районних, 909,8 тис грн – до бюджетів ОТГ, до бюджетів сільських та селищних рад надійшло 1,2 млн грн та майже 200 тис. грн – до бюджетів міст обласного значення (Яремче та Болехова). Всього: 150,761 млн грн.

Нагадаємо, другий рік поспіль 5% від ренти, яку сплачують підприємства за користування надрами для видобування природного газу та нафти, лишаються на місцях. З них 2% надходить до бюджету обласної ради. Якщо свердловини розташовані в межах ОТГ, то 3% залишається громаді. Якщо в селі, селищі чи місті, які не входять до складу ОТГ, то їм залишається 1%, а 2% йде в районний бюджет.

"В обласному бюджеті на 2019 рік рентна плата за користування надрами для видобутку газу закладена у розмірі 18,07 млн грн. Це ті кошти, які мають надійти суто до обласного бюджету. За два місяці ми бачимо позитивну динаміку надходжень. До обласного бюджету надійшло понад три млн грн, ще понад 4,5  млн грн   до районних бюджетів та бюджетів місцевих громад. Це суттєві надходження, які вони зможуть направити для підтримки та розвитку інфраструктури. Варто відзначити, що цього року збільшилася кількість ОТГ, в яких збирається рентна плата. Якщо минулого року їх було п’ять, то цього року вже дев’ять", – зазначає начальник управління промисловості департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Наталія Міненко.

На Прикарпатті рентна плата збирається у восьми районах

Долинському – 602,5 тис. грн;

Надвірнянському – 583,3 тис. грн;

Богородчанському – 414,4 тис. грн;

Косівському  – 295,6 тис. грн;

Рожнятівському – 259,1 тис. грн;

Калуському – 45,9 тис. грн;

Снятинському – 8 тис. грн;

Коломийському – 5 тис. грн.

Доходи від рентної плати в прикарпатських ОТГ розподілилися так:

Делятинська ОТГ – 287,7 тис. грн;

Дзвиняцька ОТГ – 190,1 тис. грн;

Матеївецька ОТГ – 140,2  тис. грн;

Спаська ОТГ – 139,4 тис. грн;

Яблунівська ОТГ – 72,7 тис. грн;

Верхнянська ОТГ – 47,2 тис. грн;

Новицька ОТГ – 20,2 тис. грн;

Старобогородчанська – ОТГ – 7,3 тис. грн;

Заболотівська ОТГ – 5 тис. грн;

Минулого року платники Прикарпаття сплатили 2,6 млрд ренти за користування надрами. З  них рентна плата за користування надрами для видобування природного газу становила 938,4 млн грн. Відповідно бюджети Прикарпаття отримали майже 47 млн грн.

Нагадаємо, стежити за видобувною діяльністю у своїй громаді ви можете за допомогою екобота.

КУРС писав, як громадам Прикарпаття самостійно визначити запаси газу та спланувати рентну плату.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: