Перед стрічкою з журналістами поспілкувалися голова Держкіно України Пилип Іллєнко, генеральний продюсер стрічки Сергій Лавренюк та представники Франківської кінокомісії.
За сюжетом фільму головна героїня, 50-річна Хатла, живе тихим життям – однак за образом самотньої диригентки хору ховається зухвала екоактивістка. Під псевдонімом "Горянка" жінка веде одиночну війну з місцевим алюмінієвим заводом. Вона ризикує всім, щоб захистити природу ісландських передгір'їв, – але ситуація змінюється, коли в її житті з'являється дівчинка-сирота з України.
"Сподіваємось, що глядач знайде відповіді на багато питань. Вважаю, що основну оцінку дадуть саме глядачі. Ми хотіли створити фільм для них", – зазначив Сергій Лавренюк.
Світова прем'єра стрічки Бенедикта Ерлінґссона пройшла в рамках "Тижня критики" Каннського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d'Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів.
Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.
В Україні "Гірська жінка: на війні" став фільмом відкриття Одеського кінофестивалю.
Картина створена в копродукції України, Франції, Ісландії, за підтримки Держкіно України. З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment. Бюджет фільму склав 3,183 млн євро.
"Важливою частиною нашої роботи є підтримка фільмів спільного виробництва, які ми створюємо з колегами з Європи. Є така практика, що багато фільмів знімається двома країнами. Цей фільм вдалий приклад копродукціі. Над фільмом працювала знімальна група з України, і частина епізодів знімались в Україні. Наша фінансова частка 11%", – поділився Пилип Іллєнко.
В український прокат картина вийде 16 серпня.