fbpx

"Гірські рятувальники Франківщини виконують і надалі виконуватимуть завдання за призначенням", – ДСНС

Суспільство 07:04, 08.08, 2017

У відповідь на повідомлення про припинення діяльності прикарпатських гірських рятувальників в обласному управлінні ДСНС повідомили, що гірська пошуково-рятувальна частина не ліквідовується, а реорганізовується. А досвідчені рятувальники і надалі будуть працювати, здійснювати пошуково-рятувальні роботи та надавати допомогу людям в горах.

Підставою змін є загальна реформа служби і приведення штату Управління у відповідність зі штатом Управлінь ДСНС інших областей.

Нагадаємо, представники гірської пошуково-рятувальної служби Прикарпаття наполягають, що реформа, яку затіяло керівництво управління ДСНС в Івано-Франківській області, все ж таки ліквідує службу. Відтак створює ризик життю туристів та загрозу національній безпеці країни загалом.

"На даний час тривають заходи щодо реформування гірської пошуково-рятувальної частини в Спеціалізовану пошуково-рятувальну частину, шляхом збільшення її чисельного штату на 17 одиниць і введенням в її структуру кінологічного відділення, а також створення відповідного резерву рятувальників на випадок тимчасової відсутності (відпустка, тимчасова непрацездатність та ін.). Наголошуємо, що всім досвідченим рятувальникам будуть запропоновані посади згідно з їхніми професійними знаннями та практичними навиками відповідно до кваліфікаційних вимог.

Що стосується матеріального забезпечення, то згідно з нормами табельної належності підрозділів ДСНС, гірські рятувальники не в повному обсязі забезпечені необхідним майном та спорядженням. Проте за останні 5 років було придбано майна на загальну суму понад 300 тисяч грн. Зокрема спеціальний одяг, засоби навігації та зв’язку, запасні частини до оперативних автомобілів, медичні засоби, медикаменти та ін.

У сфері міжнародного співробітництва реалізовано та реалізуються спільні міжнародні проекти, в рамках яких проводяться вишколи українсько-польських рятувальників, а також отримано та планується придбання матеріально-технічних засобів.

Управлінням здійснюються заходи щодо створення навчального центру з підготовки гірських рятувальників на горі Піп Іван.

На сьогоднішній день гірські рятувальники Івано-Франківщини виконують і в подальшому будуть виконувати завдання за призначенням", – йдеться в повідомленні прес-служби обласного управління ДСНС.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: