fbpx

Глава Мінфіну: Індексації пенсій і зарплат до кінця року не буде

Економіка 16:49, 07.06, 2015

Глава Мінфіну Наталія Яресько сумнівається, що індексація пенсій і зарплат буде проведена раніше кінця року.

Про це вона заявила інтерв'ю ZN.UA.

"Немає для цього коштів. Дуже хочу якомога швидше індексувати соціальні виплати, ми розуміємо важливість підтримки громадян. Але реального профіциту бюджету немає. Якщо я побачу якісь збільшення надходжень від детінізації, знищення "податкових ям", контрабанди або будь-яких інших на сьогоднішній день не передбачених джерел, готова переглядати соцвиплати", – сказала Яресько.

Вона пояснила, що її відомству зараз доведеться шукати додаткове фінансування для незапланованих потреб Міноборони, ще ряд законів  про судоустрій та про державну службу  також вимагають незапланованих витрат. Крім того, збільшення імпортного ПДВ через девальвацію також вимагає збільшення обсягів його відшкодування, на що в Мінфіні теж не розраховували.

"…Поки ми не вирішимо ці питання і не знайдемо додаткові джерела надходжень, доти будемо не готові проводити індексацію раніше, ніж це передбачено (у грудні  ред.). Коштів у держави немає",  підкреслила міністр.

Раніше президент Петро Порошенко закликав уряд прискорити "хоча б на кілька місяців" процес індексації зарплат і пенсій. При цьому він підкреслив, що "робити це слід акуратно, уникаючи будь-яких популістських кроків, щоб не спровокувати гіперінфляцію, щоб не дестабілізувати фінансово-економічну ситуацію в країні", сказав президент у своєму щорічному посланні до Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: