fbpx

Глава УГКЦ Святослав Шевчук відвідав пластовий табор "Сокіл" на Прикарпатті

Суспільство 13:50, 06.08, 2017

Вчора у пластовій оселі "Сокіл" в с. Гриньків Рожнятівського району відбулася зустріч Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука із пластунами.

Участь у заході взяли пресдтавники влади і ЗМІ, ветерани АТО та громадськість, повідомляють у прес-службі облдержадміністрації.

Предстоятель  УГКЦ поспілкувався із представниками усіх пластових уладів – найменшими пташатами, новацтвом, юнацтвом, старшопластунами та сеньйорами.

У рамках зустрічі відбувся молебень за Україну та пластову молодь і панахида за пластунами, які віддали своє життя за волю України під час проведення АТО.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Святослав підкреслив, що для нього є честю побувати на місці, де свого часу перебували Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Любомир Гузар.

Святослав Шевчук присвятив свою проповідь вихованню молоді в українських традиціях. "Найбільше ваше завдання, підкреслив Блаженніший Святослав, – бути людиною, а щоб стати справжньою людиною, ви повинні навчитися любити: любити Бога, ближнього і любити Україну. Як ми навчимося любити Україну, то щодня зможемо ставати справжніми людьми, людьми, здоровими душею і тілом, любов яких є загартована, випробувана і справжня". 

Найбільш зворушливим моментом зустрічі Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука стало спільне фото, яке продовжило добру пластову традицію, започатковану ще у 1927 році Митрополитом Андреєм Шептицьким – опікуном та подвижником пластового руху в Україні.

Довідково:

Пластовий табір – музей "Сокіл" є найдавнішою оселею Пласту, яка знаходиться на горі Сокіл, подарованій пластунам Митрополитом Андреєм Шептицьким, і була посвячена в 1926 році.

Щороку (до 1939 р.) тут відбувалися табори для юнацтва, які мали велике значення для національного виховання і фізичного гарту молоді під час польської окупації. На Соколі таборували десятки пластунів і пластунок, кожен з них зберіг у пам’яті неповторний чар пластування та любов до Бога і України.

У1990 р. пластуни повернулися на Сокіл. З цього часу пріоритетом є відбудова табору-музею "Сокіл". Навесні 2014 року облдержадміністрацією та пластунами було підписано Меморандум про співпрацю. Щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на програми та проекти НСОУ "Пласт".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: