fbpx

Глава УГКЦ у Різдвяному посланні: "Скоробагатьки в Україні переважно є бідніші духовно і культурно за жебраків"

Суспільство 10:44, 05.01, 2018

У Різдві Христос нас усіх робить багатими, насичує і підносить з усіх видів бідності, бо Він народжується у Вифлеємі для того, щоб кожну людину зробити своїм братом чи своєю сестрою – дитиною Божою, учасником вічних Божих благ: Блаженніший Святослав звернувся до українців з Різдвяним посланням.

"Ось чому Різдво, – продовжується у Посланні, – свято загальнолюдської солідарності, коли особа не багата, позбавлена "золота-дарів" цього світу, збагачує багатьох своїх ближніх "ціннішим даром" – "вірою серця і щирою любов’ю", як про це співаємо в наших колядках",  читаємо в Різдвяному посланні Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

Як мовиться у Посланні, коли нині живемо у світі, де жадоба матеріального збагачення нерідко переростає, за словами Святішого Отця Франциска, у "нове ідолопоклонство грошам", а в "економіці проявляється великий брак уваги до людини, що зводить людську істоту лише до однієї з її потреб – споживання", ангел Різдва скеровує своє послання саме до вбогих і закликає їх, а заразом і нас прославити Бога, в якому вміщене справжнє і вічне багатство людини.

"І ось у Різдві те багатство – життя з Богом і в Бозі – приходить до нас і стає джерелом нашої радості і надії, якими ми обдаровуємо одне одного", – вважає Глава Церкви.

Попри злидні і випробування сьогодення, –  пише Предстоятель, – маємо визнати, що насправді існують різні види бідності – духовна, культурна, освітня, цивілізаційна і аж тоді – матеріальна. Убозтво сучасного світу частіше має не матеріальний, а духовний характер. "Нинішні "скоробагатьки" в Україні переважно є бідніші – і духовно, і культурно – за жебраків. І ця духовна убогість, тобто віддаленість сильних цього світу від Бога, нерідко спричиняє соціальну несправедливість, згубне використання влади, корупцію та зловживання ресурсами, даними для загального блага", – просить замислитися Блаженніший Святослав.

У такій ситуації, ідеться у Посланні, не достатньо, щоб багачі призначили частину крихт зі свого стола як певну допомогу убогим. Потрібна переміна людського серця, яке допустило б до себе Боже світло і Божу благодать. Бо хто вважає себе рятівником бідних, а не несе Бога – той пропонує порожні ідеології, які лише використовують злидні людини з політичною метою і, насправді, не здатні їх усунути. За таких обставин бідні ставатимуть ще біднішими, а багаті далі наживатимуться. Лише той, хто стане багатим Богом, зможе преобразити власне життя та сприяти побудові справедливого суспільства, у центрі якого стоятиме людина, а не прибуток; загальне добро, а не егоїстичні інтереси окремих груп чи кланів.

"Щоб гідно святкувати Різдво, ділімося з убогими – всякого виду бідності – тим багатством, яке ми, віруючі люди, посідаємо, насамперед духовними дарами, а відтак і матеріальними благами. …Завітаймо з колядою до наших воїнів у місцях їхнього перебування – чи то в домівках, до яких вони повернулися після виконання святого обов’язку захисту Батьківщини, чи у військових частинах, чи на фронті… Навідаймося до постраждалих від бойових дій, приймімо до свого серця біль убогого та потребуючого – так ми приймемо Христа із Пресвятою родиною, збагатимо наш дім, родину та суспільство невичерпними Божими скарбами…" – закликає Блаженніший Святослав у Різдвяному посланні всіх вірних та людей доброї волі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: