fbpx

"Зомбування долинян": голова Благодійного Фонду Долини відповіла на звинувачення в телепрограмі "Інспектор. Міста"

Суспільство 19:46, 06.02, 2018

Голова МБО Благодійний Фонд Долини Леся Мураль висловила свою думку з приводу телепередачі, в якій ішлося про продаж протермінованих іноземних ліків у Долинській ЦРЛ.

"Програма дуже гарно провела зомбування долинян", – уважає Леся Мураль. 
 

Нагадаємо, канал "1+1", на якому виходить програма, анонсував випуск з Долини як найрезонанснішу перевірку. 

Зокрема, у Долинській центральній лікарні виявили схему махінації з простроченими іноземними ліками.

Голова Благодійного Фонду Долини відповіла на звинувачення, висунуті у програмі:
"Звинувачення номер 1. Коробка з протермінованими медикаментами у Долинській ЦРЛ, яку начебто передав МБО Благодійний Фонд Долини.
МБО Благодійний Фонд Долини, засновником якого є я, а не міський голова, впродовж усього часу з моменту заснування допомагає лікарні, школам, тощо. У тому числі – і сприяє в отриманні медикаментів для долинян.
 
Фонд завжди звітував про отримані медикаменти. За 2017 рік нам вдалося посприяти в отриманні медикаментів на суму 429 784 грн 56 коп. Всі медикаменти, які надали благодійні організації і які передавали лікарні за сприяння нашого фонду, ввезені на територію України легально, вони сертифіковані та розмитнені згідно із законодавством України, термін їхньої придатності був не меншим, ніж півроку. Всі ці медикаменти лікарня ставила на баланс та реєструвала у казначействі як гуманітарну допомогу.
 
Упродовж всіх років допомоги жодного випадку, жодної скарги, які були б пов’язані з видачею протермінованих таблеток, їхнім продажем чи шкодою людині, не було. Не було до нас претензій й у жодного контролюючого органу.
Фонд не може відповідати за особисті речі, коробки чи медикаменти, котрі знаходяться у кабінетах лікарів чи в будь-якому іншому приміщенні.
Звинувачення номер 2. Ліки, які є благодійною допомогою, пацієнтам продають "з частковою доплатою".
Щодо оголошення, яке було на дверях поліклініки і у якому йдеться про часткову оплату за медикаменти (видно на фото), то до ліків, які благодійно передає наш фонд, воно не має жодного відношення. У самому оголошенні є посилання на Постанову уряду і йдеться про державну програму "Доступні ліки". Такі оголошення зараз можна побачити на кабінетах лікарів не лише в Долині, а й в усіх без винятку містах України.
 
Жодного факту продажу медикаментів пацієнтам автори телесюжету не виявили, прямих звинувачень у тому, що ліки, які є благодійною допомогою, продають пацієнтам, не прозвучало. І це позбавляє нас можливості захищати свою честь і гідність у судовому порядку. Але очевидна маніпуляція, на жаль, спрацювала.
Дуже прикро, що про все це я розповідала чарівному ведучому телепередачі. Авторам не були потрібні всі мої аргументи і пояснення. Можливо, тому, що завдання полягало не в тому, щоб розібратися у ситуації, а щоб максимально спаплюжити роботу нашого фонду і насамперед – дискредитувати місцеву владу, яка сприяє діяльності МБО Благодійний Фонд Долини.
 
Леся Мураль розповіла, що за час роботи Благодійного Фонду Долини вдалося налагодити контакти із благодійними організаціями за кордоном, а це ліжка для лікарні, парти і комп’ютери для шкіл, це поїздки дітей за кордон, це маса інших проектів, які приносять громаді велику користь. А також 0,5 мільйона гривень, які долиняни не віднесли в аптеки, а зберегли у своїх сімейних бюджетах, отримавши безкоштовно потрібні ліки.
 
"Коли я змогла знайти фонди, які погодилися БЕЗКОШТОВНО передавати медикаменти для Долини, то була безмежно щаслива, що можу допомогти хворим, немічним долинянам та загалом людям у потребі. Ніколи би не подумала, що мою роботу змішають з брудом. Кому потрібна така маніпуляція?" – риторично запитує голова Фонду. 
 
"Можливо, Фонд – лише зручний інструмент, спрямований проти міського голови. Адже скоро – місцеві вибори, і Долина з її ресурсами, інвестиційними та проектами з децентралізації, туризму та курортної сфери дуже комусь цікава, – припускає вона. – Перш ніж критикувати чи осуджувати, варто розібратися в ситуації та проаналізувати її. Сподіваюся, що правоохоронні органи в найближчий час з’ясують походження коробки з медикаментами, яку знайшли у лікарні". 
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: