fbpx

Голова Калуської РДА Наталя Бабій прозвітувала за 100 днів роботи

Суспільство 11:27, 27.05, 2015

Наталя Бабій провела свою першу прес-конференцію. Вона стосувалася підсумків роботи за 100 днів на посаді голови райдержадміністрації. Основну увагу зосереджено на питаннях, які стосуються адмінреформи.

Робоча група в Калуській РДА підготувила два варіанти об’єднання спроможних територіальних  громад в районі та направила до регіональної робочої групи з формування перспективного плану територіальних громад області: перший – об’єднання Калуша і Калуського району; другий, за ініціативою сільських голів, об’єднання сіл і селища району у п’ять громад із центрами Верхня, Новиця, Голинь, Вістова і Войнилів.

Наталія Бабій підкреслила, що під час напрацювання варіантів адмінреформи ніхто не порушив законодавство: ні райдержадміністрація, ні сільські голови.

"Я працювала і працюю в межах наданих мені законом повноважень і в рамках чинного законодавства. Щодо питання адмінреформи, то я діяла відповідно до статті 11 Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, а сільські голови – відповідно до ст. 5 цього закону. У своїх розрахунках райдержадміністрація використовувала бюджетну інформацію, опиралася на цифри, факти і на методику формування спроможних громад. Головне, кожному треба пам’ятати, щоб в результаті об’єднання громад люди отримали не гірші послуги, а кращі",  зазначила Наталія Бабій під час прес-конференції.

Також у розмові з журналістами Наталія Бабій окреслила напрямки своєї діяльності. За її словами, робота полягала у збільшенні надходжень до бюджету, приведення у відповідність до нормативно-правових актів діяльності управлінь і відділів райдержадміністрації, налагодження роботи у земельній сфері.

З метою вивчення та вирішення проблем соціально-економічного розвитку територіальних громад здійснили ряд робочих поїздок до населених пунктів району та оглянули об’єкти соціальної сфери, доводилося поспілкувався з жителями сіл, членами сімей військовослужбовців. У 10 сільрадах провели зустрічі з сільськими головами, керівниками сільських шкіл, Народних домів, ФАПів. Обговорили актуальні питання життєдіяльності територіальної громади, зокрема щодо покращення благоустрою населених  пунктів, стану доріг, з питань соціально-економічного розвитку сіл. Результати цих зустрічей будуть втілені в Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2015 рік, яку буде затверджено на сесії районної ради.

Наталія Бабій зазначила, що станом на 1 квітня до загального та спеціального фондів місцевого бюджету Калуського району надійшло доходів (без трансфертів) в сумі 6314,7 тис. гривень, що становить 135,4 відсотків виконання до планових показників. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 19,3 відсотків.

Виконання  планових показників по власних доходах загального фонду за 3 місяці 2015 року становить 133,4 відсотків. При плані 4334,3 тис. гривень фактично надійшло 5783,1 тис. гривень. У порівнянні з минулим роком надходження до загального фонду зросли на 911,2 тисяч гривень.

Одним із важливих завдань є питання соціального захисту учасників АТО і їх сімей. Тому, за словами Наталії Бабій, в управлінні соціального захисту населення Калуської райдержадміністрації відкрито інформаційний центр для учасників АТО та членів їх сімей.

Основна мета його створення полягає в оперативному реагуванні на звернення тих, хто повертається із зони проведення АТО, створенні єдиної інформаційної бази, яка міститиме матеріали щодо соціального супроводу поранених бійців, максимальному комфорті в наданні консультацій та всебічної допомоги тим, хто її потребує. На сьогоднішній день у Калуському районі є 192 учасників АТО.

Для постраждалих учасників АТО складаються соціальні паспорти; проводяться акти обстеження житлово-побутових умов учасників АТО, розроблено спеціальну дорожню карту. В такій карті зібрано інформацію про основні інстанції, куди є потреба звертатися учасникам АТО, лікарні, реабілітаційні заклади, санаторно-курортне лікування тощо.

Під час прес-конференції Наталія Бабій підкреслила, що райдержадміністрацією налагоджено тісну співпрацю з громадською радою у прийнятті важливих для громади Калущини рішень. За словами голови РДА, члени громадської ради беруть активну участь у роботі комісій та інших дорадчих органах при райдержадміністрації.

"Я, як голова райдержадміністрації, вважаю представників громадських організацій за своїх партнерів при вирішенні важливих соціально-економічних питань. Громадська рада, до складу якої входять 22 громадських активістів, тісно співпрацює із нами. І ми надаємо всебічну інформацію для контролю за використанням коштів, в т. ч. в екологічній сфері. Також разом ми будемо здійснювати обстеження, де потрібно проводити берегоукріплення, будувати мости, кладки тощо. Якщо ми свої зусилля спрямуємо на розвиток, а не на руйнування, то досягнемо результату",  підсумувала на прес-конференції Наталія Бабій.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: