fbpx

Голова НБУ відмовилася прогнозувати курс долара

Економіка 13:51, 05.02, 2016

Нинішнє падіння гривні на валютному ринку голова Нацбанку Валерія Гонтарева пояснює сезонними чинниками, до яких ще додалася політична криза у верхівці влади.

Про це Гонтарева заявила під час сьогоднішнього виступу у Верховній Раді, пише ТСН.

"Сезонні чинники, які тиснули на курс гривні, залишилися позаду. Правда, з'явився новий – політична нестабільність. Крім того, необхідно розуміти, що ризики фундаментального характеру, які можуть вплинути на курс, знаходяться поза межами впливу Національного банку. І більш глибоке падіння цін на сировину, і більш сильна девальвація валют країн-партнерів можуть призвести до ширшого дефіциту платіжного балансу, ніж ми прогнозуємо. Відповідно, це може відобразитися на курсі гривні, тому що курс гривні – це дзеркало нашого платіжного балансу", – сказала голова НБУ.

Гонтарева також повідомила, що регулятор сьогодні проводить валютний аукціон з продажу 50 млн доларів, аби стабілізувати ринок та падіння гривні через політичні скандали. Із початку року НБУ вже  продав понад 161 млн доларів на аукціонах.

Водночас Гонтарева відмовилася відповідати на запитання, яким буде курс долара в 2016 році, пояснюючи це тим, що Нацбанк не зобов'язаний робити такі прогнози, а лише – по макроекономічних показниках. Зокрема, озвучила прогноз інфляції на цей рік на рівні 12%.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: