fbpx

Голова НБУ: всі, хто скуповують зараз валюту, будуть жалкувати

Економіка 18:49, 12.08, 2014

НБУ готовий вдатися до жорстких адміністративних заходів на валютному ринку, якщо ситуацію неможливо буде стабілізувати ринковими методами.

Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва, виступаючи у Верховній Раді, пише УП.

"Хочу попередити усіх, хто вдається до панічних настроїв, що всі, хто скуповують валюту за завищеним курсом на тіньовому ринку, скоро будуть про це жалкувати, тому що НБУ стабілізує систему уже найближчим часом", – заявила вона.

Гонтарєва все-таки сподівається, що стабілізувати курс вдасться за ринковими інструментами.

"Якщо ринкові механізми, які сьогодні застосовує НБУ, не спрацюють, то Національний банк запропонує ринку доволі жорсткі адміністративні заходи на час дії АТО", – додала голова НБУ.

"Зараз НБУ планує поки що застосовувати ринкові заходи. Утім, ми обговорювали з МВФ інструментарій адміністративних заходів, і ми знаходимо з боку Фонду конструктивну підтримку", – наголосила вона.

"Усім зрозуміло, що ніяких економічних чинників для курсу 13 або 13,5 не існує. Ми бачимо тільки панічні настрої. Всі розуміють, що курс значно відійшов від свого збалансованого рівня, це 11,5-11,9 гривні за долар", – зазначила Гонтарєва.

За її словами, дефіцит поточного рахунку майже вирівнявся.

Вона прогнозує, що платіжний баланс буде профіцитним у серпні, беручи до уваги надходження, заплановані в цьому місяці. Це, зокрема, 500 млн доларів від Світового банку та 1,45 млрд гривень – наступний транш від МВФ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: