fbpx

Голова обласного ТСОУ Никитюк пов'язаний з регіоналами і людьми олігарха Ахметова

Політика 18:06, 19.02, 2016

Керівник громадської організації "Товариство сприяння обороні України" (ТСОУ), колишнього ДТСААФ, пов'язаний з екс-чиновниками часів Януковича та близьким оточенням олігарха Ріната Ахметова.

Голова Івано-Франківської обласної організації "Товариство сприяння обороні України" Петро Никитюк – постать загадкова. Широкий загал так і не дізнався б про існування цього полковника, якби не скандальні незаконні будови на території колишнього ДТСААФ у рекреаційній зоні біля міського озера. Втім, на контакт із журналістами Петро Никитюк йти навідріз відмовляється. Спроба журналістки КУРСу поспілкуватися з головою ТСОУ, раптово навідавшись до нього в кабінет після низки відмов по телефону, закінчилися заявою Никитюка в поліцію. Полковник скаржився, що журналістка йому погрожує і тероризує

У відкритих джерелах інформація про Никитюка дуже скупа. Голова обласного ТСОУ має сторінку у Faceвook, на якій воліє представлятися як Пётр Васильевич Никитюк. У соцмережі він не активний: записів не веде, опублікував фото у фуражці і вказав, що закінчив Військово-політичну академію ім. В. І. Леніна (Москва). Трохи більше можна довідатися на сайті ТСОУ. В короткій біографічній довідці вказано, що народився Петро Никитюк в 1949 році, у 1972-му закінчив Львівську політехніку, у 1986-му – військово-політичну академію в Москві. Військового стажу  28 років, полковник запасу. У 2001-2005 рр.  помічник Голови Івано-Франківської обласної організації ТСО України з організаційно-масової і кадрової роботи. З 2005 року – Голова Івано-Франківської обласної організації ТСО України. 

Про зв'язки і друзів Никитюка можуть розповісти хіба нечисленні фото, які вдалося знайти в Інтернеті. Так, франківська волонтерка Наталія Сербин опублікувала фото з 2013 року, на якому справа наліво  голова обласної організації ТСОУ Петро Никитюк, тодішній генеральний директор президентської резиденції "Синьогора" в Гуті Владислав Левенець, голова "Товариства сприяння обороні України" Віктор Тімченко та тодішній керівник обласної організації Партії регіонів, голова ОДА Василь Чуднов.

"Хто ж курує дану громадську організацію на рівні Києва? Теперішнім головою Товариства сприяння обороні України є Тімченко Віктор Миколайович. Його основні друзі із Прикарпаття‪ ‎Чуднов, колишній голова ОДА, та "липовий" полковник (Петро Никитюк – КУРС). Виявляється, що дана громадська організація фальшивить не тільки на обороні України, але ще й заробляє на спорті", – пише Наталія Сербин.

Віктора Тімченка з Никитюком об'єднує і навчання у військово-політичній академії імені Леніна. До речі, підготовка з загальноосвітніх дисциплін там велася за програмою Вищої партійної школи при ЦК КПРС. 

Цікаво, що син Віктора Тімченка Максим Тімченко є генеральним директором найбільшої в країні енергетичної компанії ДТЕК Ріната Ахметова, яка володіє "Київенерго", "Востокенерго", "Дніпроенерго", об’єднанням "Павлоградвугілля", низкою теплоелектростанцій, зокрема, Бурштинською ТЕС тощо.

"Фіктивна оборона, фіктивний спорт, нелегальні забудови в Івано-Франківську – це справжня діяльність ТСОУ. Маємо справу з великими корупційними титанами часів Януковича та фірмами з орбіти Ахметова. "Центральний аероклуб Товариства сприяння обороні України" – це також проект ТСОУ. Власником цього товариства є знову ж таки ‪‎Віктор Тімченко, давній товариш екс-президента Януковича", – констатує громадська активістка.

Також родина Тімченка заробляє із лотереї "Патріот".

Голова обласного ТСОУ Никитюк пов'язаний з регіоналами і людьми олігарха Ахметова 1

"Чому до цього часу ніхто не може впорядкувати діяльність такої організації, всім уже зрозуміло. Великі зв’язки, великі. Тому не дивно, що громада м. Івано-Франківськ також стала жертвою нелегальних забудов "липового" полковника, який є корупційним візиром родини Тімченків", – підсумовує Наталія Сербин.

Наразі спроби активістів, депутатів міської ради, інспекторів ДАБІ та заступника міського голови Олексія Кайди домогтися від Никитюка документів на будівництво висоток, які з порушеннями зводить компанія-банкрут "Прикарпаття і К" на території біля озера, успіху не мали. Тим часом вдячні забудовники подарували ТСОУ позашляховик BMW X5, на якому їздить сам Никитюк. А представник мерії наразі лише закликав не купувати житло в незаконних будинках і пообіцяв зробити все можливе, щоб ті будинки не були прийняті в експлуатацію. 

Про діяльність обласного ТСОУ, спрямовану на підвищення військової підготовки та обороноздатності країни в час війни, не відомо нічого. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: