fbpx

Головною подією святкування Дня міста в Івано-Франківську буде Свято ковалів

Культура 19:10, 26.04, 2015

Ковальський 13-ий фест у Франківську пройде впродовж трьох днів – з 8 до 10 травня. Свою участь у ньому підтвердила делегація з Росії.

"Програма у нас відпрацьована роками: п’ятниця і субота – робочі дні, у неділю відкриваємо виставку  нагороджуємо номінантів і найкращі роботи. Так само продовжуємо наше пленер "Позитив". Цього року мали б перші п’ять скульптур поставити на вулиці Шевченка, але це залежить від департаменту комунального господарства",  розповів про організацію фестивалю ковалів "Репортеру" один з його організаторів Сергій Полуботько.

Ці скульптури були зроблені на попередніх фестивалях, експонувалися в «Бастіоні», дві з них і досі там є, уточнив організатор Віктор Вінтоняк. Комунальники мають облаштувати для них постаменти, за проектом це камінь із пісковика  1,2 х 0,4 х 0,4 м. Якщо зроблять, то фестиваль почнеться саме з відкриття цих скульптур, а якщо ні  тоді традиційно, на "Бастіоні".

На фестиваль традиційно чекають закордонних гостей. Приїдуть ковалі з Польщі, Туреччини, Голландії, Німеччини, Італії, Латвії, Франції, Англії, Росії.

"Ще не знаємо щодо білорусів, вони приїжджають щороку, але наразі від них інформації не було. Ну, і вислали запрошення ковалю з Марокко, він просив, але підтвердження теж поки нема",  розповів пан Вінтоняк.

Російська команда буде представлена ковалями з Петербурга. Це відомі майстри Єгор Бавикін, Юрій Саркісян, Ігор Андрюхін, Єлена Ткаченко. Вони робитимуть скульптуру на пленер, сподіваюся, ще буде майстер-клас і дефіле. Ткаченко  вона спеціаліст з тканини, має свій модний дім, зробила колекцію одягу з принтами ковальських робіт свого чоловіка  Ігоря Андрюхіна. Того року дивилися і всі були в захваті, а тепер це має бути повноцінне дефіле, кажуть організатори.

"Треба розуміти, що це специфічна команда. Вони минулого року, коли приїхали, то в інтернеті офіційно висловили свою позицію  ми проти цієї війни. І тут говорили: "Ми приїхали з любов’ю і хочемо, аби ви знали, що в Росії є такі люди, які люблять Україну, і ми приїхали із задоволенням, не зважаючи ні на що",  відзначив Віктор Вінтоняк.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: