fbpx

Головний медик області не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центру

Суспільство 14:29, 25.01, 2016

Начальник департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації Мирон Матейко прокоментував незадовільний стан палат, в яких перебувають жінки після пологів в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі.

Як писав КУРС, франківчанка Марія Козакевич опублікувала фото умов, в яких перебувають жінки після пологів в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. На фото – обшарпані ліжка, заплямовані матраци, заклеєні скетчем вікна та тумбочки, які не зачиняються.

Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко прокоментував журналісту "Галицького кореспондента" цю ситуацію.

Він каже, що її причиною є нестача коштів.

"Ви самі знаєте, як фінансується медицина – за залишковим принципом. Найлегше – критикувати. В більшості вони роблять поточні ремонти за рахунок благодійних внесків, спецкоштів, меценатів. А в бюджеті того нема. Нам не вистачає на невідкладну допомогу", – бідкається Матейко.

Очільник департаменту охорони здоров’я стверджує, що як директор департаменту, має першочергово надати невідкладну медичну допомогу прооперувати та врятувати життя. А щодо матеріальних питань, якби дали кошти – робили би.

Однак переконує, що в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі є хороші палати. Разом з тим визнає, що є й палати, які потребують ремонту. Але розмірковує, чи треба вкладати великі кошти у ремонт старого перинатального центру, коли вже є побудований новий.

"Повірте, що там є хороші палати, пологові зали. Є частина приміщень чи палати, які потребують капітального ремонту, але повірте, коли вже зведений новий перинатальний центр, то чи треба вкладати в старе приміщення великі кошти? Коли вже стоїть накритий на базі обласної клінічної лікарні новий корпус. Коли він почне функціонувати, то це питання фінансування, зараз проект заморожений через нестачу коштів. Тому я б не вкладав великі гроші у це приміщення, бо треба добудовувати нове", – запевняє Мирон Матейко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: