fbpx

Гончарук розповів, що грошей на ремонт доріг немає, але він "готовий впасти на коліна перед Яценюком"

Економіка 12:08, 28.04, 2015

Голова ОДА Олег Гончарук і голова Служби автомобільних доріг в області Микола Проців розповіли про невтішну ситуацію з фінансуванням ремонту доріг на Прикарпатті.

За словами Миколи Проціва, Івано-Франківщина – дуже складна область в сенсі ремонту доріг. Мережа шляхів сягає 4,1 тис. км, з яких 2,95 тис. км  дороги місцевого значення, 1172 мости, майже 5 тисяч переходів труб через дорогу, численні підпірні стінки. "Це специфіка гірської місцевості, такого нема ніде в інших областях",  каже Микола Проців. 

При цьому фінансування на ремонт практично відсутнє. Передбачених на ці витрати 48 млн грн цього року вистачить лише на латання ям.

"Це поточний ремонт і утримання, тобто це  нуль",  каже Проців.

Наразі Служба автомобільних доріг взагалі працює в борг, виконуючи робіт приблизно на 1 млн грн в тиждень. Коштів чекають найближчим часом.

Олег Гончарук повідомив, що дав вказівку про створення громадської ради при Службі автомобільних доріг: аби громадськість могла контролювати тендери на ремонт і стежити за виконанням робіт. 

"Ситуація з дорогами ганебна, і ми самі не зможемо пояснити людям, чому так. Крім того, почалися вибори, і щоб не було маніпуляцій, громада зможе слідкувати самостійно. Також щотижня інформація про поточні роботи на дорогах буде оприлюднюватися на сайті ОДА", – сказав Гончарук. 

Голова ОДА запевнив, що попри труднощі дороги таки будуть відремонтовані. 

Також Гончарук подякував усім народним депутатам від Прикарпаття за сприяння у виділенні коштів на ремонт доріг Єврокарпатського регіону з державного бюджету  всього 700 млн грн на західноукраїнські області. Скільки саме перепаде Прикарпаттю – досі невідомо.

"Я сказав Яценюку, що впаду на коліна,  якщо хоч якісь зайдуть",  зазначив Гончарук. 

7 травня прикарпатські нардепи у прем'єр-міністра і будуть обговорювати розподіл дотації. Наразі голова ОДА підтримує ідею зосередити кошти на ремонті магістральних трас, наприклад до Львова.

Голова ОДА також повідомив, що уряд вимагає від органів місцевого самоврядування виділяти більше коштів на ремонт доріг. 132 млн грн, каже Гончарук, заплановано на ці потреби з фонду регіонального розвитку, однак при цьому не можна занедбати й інші потреби  школи, садки тощо.

За словами Миколи Проціва, вже завтра, 29 квітня, оголосять результати перших тендерів на ремонт доріг в області. З 15-го травня буде відомо, скільки з обіцяних урядом 700 млн грн отримає Прикарпаття і які шляхи будуть ремонтуватися.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: