fbpx

Гонтарева взяла пiд контроль грошi заробiтчан

Економіка 00:42, 08.12, 2015

Вiдтепер для отримання iндивiдуальної валютної лiцензiї потрiбно звертатися до центрального апарату Нацбанку.

Через нестабiльнiсть нашої банкiвської системи трудовi мiгранти з України зберiгають заробленi кошти в закордонних банках. Та, щоб скористатися ними пiсля повернення додому, потрiбен дозвiл НБУ, а точнiше  iндивiдуальна валютна лiцензiя, бо iнакше  штраф. 

Нещодавно Нацбанк змiнив умови видачi таких лiцензiй, прийнявши постанову №479. 
Наслідки дії постанови для українців газеті "Експрес"  пояснив Павло Федчукюрист мiжнародної юридичної компанiї "Campio Group". 

"Насамперед збiльшено строк дiї iндивiдуальної лiцензiї  з одного до трьох рокiв. Однак ця змiна стосується лише розмiщення валютних цiнностей для особистого користування, а не для здiйснення пiдприємницької дiяльностi. 

Ранiше фiзична особа, перебуваючи за кордоном, могла без iндивiдуальної лiцензiї НБУ вiдкрити там рахунок i використовувати його для власних потреб. А вже з поверненням на територiю України мала або закрити його, або отримати iндивiдуальну лiцензiю в разi потреби в подальшому використаннi рахунку. У перiод розгляду документiв на видачу такої лiцензiї фiзична особа не мала змоги використовувати рахунок. Також не встановлювалося обов'язкових строкiв для отримання iндивiдуальної лiцензiї. 

Тепер часовi рамки є. Фiзичнi особи, якi перебували за кордоном менш нiж 183 днi, зобов'язанi отримати iндивiдуальну лiцензiю протягом 2 мiсяцiв з дати повернення в Україну, а фiзичнi особи, якi перебували за кордоном бiльш як 183 днi, – протягом 24 мiсяцiв. У цей перiод вони мають право вiльно використовувати рахунки, вiдкритi за кордоном, за винятком випадку переказу на них коштiв з України. 

24 липня було прийнято ще одну постанову за №478, якою змiнено порядок отримання iндивiдуальної лiцензiї НБУ. Вiдтепер для отримання iндивiдуальної лiцензiї фiзичнiй особi потрiбно звертатися не до територiального управлiння НБУ, а до центрального апарату. Також було скасовано необхiднiсть повiдомлення НБУ про вiдкриття рахунку за кордоном. Ранiше треба було повiдомляти НБУ протягом трьох днiв iз дати вiдкриття рахунку. 

До речi, обов'язковий платiж НБУ за послуги з видачi iндивiдуальної лiцензiї становить 3470 гривень. 

Iндивiдуальна лiцензiя НБУ на розмiщення валютних цiнностей на рахунку, вiдкритому за кордоном, може знадобитися фiзичним особам  резидентам України, якi офiцiйно працюють за кордоном, тимчасово проживають за кордоном (на пiдставi посвiдки на тимчасове проживання), навчаються чи постiйно вiдвiдують країну, в якiй вiдкрито рахунок. 

За використання рахунку за межами країни без ліцензії – штраф у розмiрi 100% розмiщеної суми. Також можливе притягнення громадян України до адмiнiстративної вiдповiдальностi, що передбачає штраф у розмiрi вiд 8500 до 17 000 гривень". 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: