fbpx

Горять електроприлади? – "Прикарпаттяобленерго" модернізувало за останні 4 роки лише 20% електромереж із запланованого

Суспільство 15:16, 05.11, 2015

Заходи з реконструкції, будівництва та модернізації електромереж реалізовані лише на 20% від наявних потреб через недостатнє фінансування.

Про це повідомили в ПАТ "Прикарпаттяобленерго" у відповідь на депутатський запит народного депутата від партії "ВОЛЯ" Юрія Дерев'янка.
"Прикарпаттяобленерго" – це монополіст. Коли приватизовувалось це підприємство, були вимоги щодо модернізації електромережі. Сьогодні споживачі не отримують електроенергію відповідної напруги 220 Вольт, а отримують в часи "пік" максимум 160-170 Вольт, від чого горять побутові електроприлади", – заявив Дерев'янко.
Дерев’янко заявив, що в "Прикарпаттяобленерго" не надали План розвитку розподільчих електричних мереж на 2016-2020 роки на його вимогу. "Якщо цей План не існує, вони повинні його розробити і надати. Якщо він існує, вони повинні його оприлюднити",  підкреслив нардеп.
 
В компанії ж проінформували, що план розроблено і погоджено з Івано-Франківською ОДА, а зараз він  на затвердженні у Міністра енергетики.
 
Щодо виконання чинної Програми розвитку електромереж ПАТ "Прикарпаттяобленерго" на 2012-2015 роки, то в "Прикарпаттяобленерго" повідомили, що "з огляду на існуюче фінансування заплановані заходи реалізовані лиш на 20%". І зазначають, що єдиним джерелом фінансування будівництва, реконструкції та модернізації електромереж є інвестиційна програма, яка розробляється енергопостачальними компаніями і затверджується НКРЕКП.
 
В Обленерго пояснюють зношеність мереж постійним зростанням навантажень на мережі, що часто призводить до погіршення показників якості електроенергії.
 
Нагадаємо, напередодні Юрій Дерев'янко звернувся до керівника "Прикарпаттяобленерго" з вимогою вжити заходів щодо якнайшвидшого розроблення та представлення детального плану будівництва, модернізації та капітального ремонту та реконструкції електричних станцій і мереж та енергетичного обладнання в Івано-Франківській області на 2015-2020 роки.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: