fbpx

Господарський суд Івано-Франківської області "відкрив двері" для студентів та банкірів

Суспільство 16:21, 14.11, 2014

Під час круглого столу у господарському суді Івано-Франківської області говорили про застосування норм чинного законодавства у сфері кредитних відносин та розповіли про організацію роботи апарату суду.

У господарському суді Івано-Франківської області відбувся своєрідний день відкритих дверей. Зокрема, провели круглий стіл на тему: "Актуальні питання застосування норм чинного законодавства у сфері кредитних відносин. Організація роботи апарату суду", в якому взяли участь студенти, які вчаться на юристів, представники бізнесу, банків та громадських організацій.

Захід проводився з метою підвищення прозорості та підзвітності органів судової системи влади та надання методичної допомоги представникам  бізнесу.

Доповідачі розповіли про основні показники розгляду господарським судом спорів, пов’язаних з виконанням кредитних договорів, та про особливості розгляду спорів, що випливають з кредитних та забезпечувальних правовідносин. Навели приклади з рішень Верховного Суду України з вирішення спорів цієї категорії.

Також учасники круглого столу виклали свої думки і щодо реформування судової системи.

Голова суду Марина Шіляк відзначила, господарський суд обслуговує досить вузьку категорію позивачів.

"Коли ми сьогодні бачимо реакцію суспільства, недовіру до судової влади майже на 100%, то давайте запитаємо себе, яка частина з них викликана діяльністю господарських судів? Господарські суди не притягають до кримінальної та адміністративної відповідальності, не позбавляють посвідчення водія, не забороняють проведення зборів громадян чи інших заходів, що суттєво обмежує права людини тощо. Хто постійно бачить роботу господарських судів, так це бізнес і професійні юристи. Тому, на мою думку, було б розумним, перш ніж руйнувати систему, запитати цих людей, чи влаштовує їх якість надання судових послуг, чи потрібні такі суди",  каже голова суду.

Вона підкреслила, що критика на адресу судової системи і, зокрема, господарських судів стосується не судової системи в цілому, а окремих представників суддівського корпусу, конкретних фактів і обставин їх діяльності.

Після круглого столу працівники суду наочно продемонстрували, як автоматизовано відбувається розподіл судових справ та показали, як проводяться слухання у режимі відеоконференції.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: