fbpx

Громадські активісти розкрили поширені на Прикарпатті корупційні схеми

Політика 15:47, 13.03, 2015

Корупційні схеми у медицині та екології, в енергетичній та земельній сферах, у розподілі бюджетних коштів та в лісовому господарстві Івано-Франківщини винесли на загальне обговорення організатори дискусії "Корупційні схеми Прикарпаття" – активісти партії "ВОЛЯ" та громадські активісти Франківська і області.

“Ми маємо успішні приклади ліквідації корупції на місцевому і на всеукраїнському рівні. Хочемо цим досвідом поділитися. Хочемо спільно з мешканцями Прикарпаття обговорити, які зараз є найбільш поширені корупційні схеми в області. І за результатами цього обговорення напрацювати алгоритм, що і як всі разом маємо зробити, щоби ці схеми почати ліквідовувати”, – пояснила мету зустрічі активістка “ВОЛІ” Ольга Галабала.

Про приклади успішної ліквідації корупційних схем розповів народний депутат, член парламентського комітету запобігання та протидії корупції, “волівець” Юрій Дерев’янко. Вартість однієї з таких оборудок всеукраїнського рівня, яку вдалося викрити, – 1,75 мільярдів гривень. Розкрадання коштів Кіотського протоколу було схемою Януковича, що продовжувала діяти навіть після його повалення. Мільярди мали піти на рахунки 11 підприємств Юрія Іванющенка, відомого кримінального авторитета Юри Єнакієвського.

Триває боротьба за збереження ще однієї корупційної схеми попереднього режиму – більш як 300 мільйонів гривень з бюджету Івано-Франківської області мають сплатити за сумнівне вивезення з Калуша гексахлорбензолу та його утилізацію. Корупційна схема укладена попередніми очільниками області на користь приватної фірми “Консорт ЛТД”, яка утилізувала ґрунт замість токсичних відходів. Незважаючи на перевірку правоохоронних органів, які підтвердили незаконну оборудку, фірма в січні цього року за рішенням суду домоглася блокування рахунків Івано-Франківської ОДА, щоби стягнути кошти. Пізніше було прийняте судове рішення розстрочити платіж і арешт з рахунків зняли. У даний час, повідомив Юрій Дерев’янко, ОДА подала апеляційну скаргу. “З цього приводу ми зареєстрували у Верховній Раді постанову про створення депутатської  тимчасової слідчої комісії. І будемо це питання більш ретельно з позиції парламентського контролю розслідувати і доводити до кінця”, – повідомив нардеп.

“Були великі очікування, що матимемо суттєві зміни в нашій країні. В тому числі, в напрямку боротьби з корупцією. Мусимо визнати, що ті корупційні схеми, які залишив нам у спадок режим Януковича, активно діють до сьогоднішнього дня”, – відзначив нардеп. 

Відтак, в роботі під його контролем 72 пакети документів, які стосуються випадків та схем корупції. Одна зі справ  щодо НКРЕ: корупційної схеми монополізації ринку підключення до електромереж та зловживання монопольним становищем. “Вимагаємо негайного внесення змін у ті правила, які дають можливість на державному рівні забезпечувати інтереси власників Обленерго, а не громадян, власників будинків чи бізнесу”,  прояснив Дерев’янко. Тільки на Надвірянщині у кількох десятках сіл є новобудови, не підключені до мережі електропостачання через те, що роботи енергетики фактично виконують коштом своїх абонентів.

“Ми відкриті до того, щоби всі такі й подібні випадки з допомогою громадськості брати під контроль. Де це потрібно, підставити плече громадам. Важливо, щоби в кожному випадку добиватися перемоги і ламати корупцію”, – наголосив нардеп.

Громадські активісти розповіли про відомі їм факти корупції і схеми, які мають місце в різних галузях області.

Три напрямки, в яких варто шукати складові корупції при розподілі бюджету міста, зокрема і Франківська, назвав політолог, експерт з місцевого самоврядування Тарас Случик.

Махінації в земельній сфері, зокрема із землями Карпатського національного природного парку, озвучив сільський голова Пістині Косівського району Тарас Бейсюк.

Факти нецільового використання “екологічних коштів” у гірських районах Івано-Франківщини навів еколог Володимир Красноштанов.

Про корупцію у сфері лісокористування розповів підприємець, голова Асоціації деревообробників і заготівельників області Олексій Гаврилюк. Він пов’язав сьогоднішні вибухи із заблокованим цього тижня аукціоном з продажу деревини. “Ми зірвали останній аукціон деревини. Бо не можна влаштовувати аукціони на той ліс, що ще росте. І от сьогоднішні вибухи – це результат”,  вважає він.

Корупційну схему в закупівлі інсуліну Департаментом охорони здоров’я області навів професор кафедри ендокринології медичного університету, голова Асоціації ендокринологів області Володимир Боцюрко. За його словами люди, які кілька років тому провели незаконні закупівлі, досі при владі в медицині області.

Про незаконні переваги під час відшкодування ПДВ фіскальною службою області розповів представник громадської спілки “Народна рада” Михайло Вінтоняк.

Результати розслідування “волівців”, яке дозволило виявити факт продажу за заниженою вартістю Бурштинської ТЕС консорціуму Ахметова, представила Ольга Галабала. Також активісти виявили, що ТЕС не платить земельний податок в бюджет міста Бурштин. Є податкові махінації і в селах району, де має власність Бурштинська ТЕС.

Підсумовуючи, Ольга Галабала повідомила, що всі зазначені факти стануть підставою для запитів та депутатських звернень. Окремі з них із допомогою Юрія Дерев’янка втіляться у відповідні законодавчі ініціативи. Після докладної перевірки всі названі схеми будуть оприлюднені. В правоохоронні органи скерують заяви з проханням відреагувати по суті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: