fbpx

Гройсман під час візиту до Франківська агітував за Насалика, − ОПОРА

Політика 23:50, 12.11, 2015

Гройсман закликав іванофранківців обов'язково взяти участь у другому турі виборів міського голови і наголосив, що вважає народного депутата Ігоря Насалика ефективним лобістом інтересів Івано-Франківська.

11 листопада в Івано-Франківську із робочим візитом разом із колегами із бюджетного комітету перебував голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Спікер Верховної Ради виступив на публічному заході, присвяченому децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, який відбувся в Івано-Франківській філармонії, а згодом дав брифінг представникам ЗМІ.

Відповідаючи на запитання журналістів, Гройсман закликав іванофранківців обов’язково взяти участь у другому турі виборів міського голови і наголосив, що вважає народного депутата Ігоря Насалика ефективним лобістом інтересів Івано-Франківська. Ігор Насалик балотується в мери Івано-Франківська від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" і вийшов у другий тур виборів із кандидатом-свободівцем Русланом Марцінківим.

"Дуже важливо зрозуміти, що ми обираємо не загальнонаціональних політиків, а маємо обирати людей, які здатні вирішувати питання місцевого значення і бути справжніми господарниками. В нових умовах децентралізації влади якісні характеристики людей, які претендують на місцеву владу − які розуміють, як працює державний апарат, Верховна Рада, Кабінет міністрів, як формується центральний бюджет, як формуються програми,− є дуже важливими", − сказав Гройсман.
 
"Сьогодні ми приїхали до Івано-Франківська з колегами з бюджетного комітету Верховної Ради. Сьогодні тут відбудеться його засідання, і першим питанням є Івано-Франківськ. Ви маєте сьогодні достатньо серйозну депутатську групу, об’єднану, які є лобістами питань Івано-Франківська, – продовжив голова Верховної Ради.  Що стосується Ігоря Насалика, то я знаю його біля десяти років і можу сказати наступне: він якісний господарник, людина, яка є лобістом місцевого самоврядування в Україні. Хочу підкреслити, що всі члени бюджетного комітету також є лобістами місцевого самоврядування. Дуже важливо, що з 2015 року нам вдалося запровадити фінансову децентралізацію. І те, що ви бачите на вулицях Івано-Франківська: нові дороги, дитячі садки, якісь нові рішення, які потребували додаткового фінансування, – це все результати саме фінансової децентралізації. В нас є представництво міських голів в парламенті, з якими приємно працювати, бо вони розуміються на місцевому самоврядування, це Сергій Мельник, бувший міський голова Хмельницького, Іван Куліченко, бувший міський голова Дніпропетровська, Ігор Насалик, бувший голова Калуша, – це ті лобісти, які розуміють предмет, знають, що треба робити, і які допомагають приймати необхідні відповідні рішення для розвитку місцевого самоврядування", − заявив Гройсман.
 
ОПОРА нагадує, що, відповідно до п. 8 ч. 5 ст. 54 Закону України "Про місцеві вибори" агітацією вважаються не лише публічні заклики голосувати за або не голосувати за місцеву організацію партії  суб’єкта виборчого процесу чи кандидата, але й публічні оцінки діяльності місцевої організації партії чи кандидата.
 

Крім того, пунктом 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ "Про місцеві вибори" забороняється участь у передвиборній агітації у робочий час посадових осіб органів державної влади. Відповідно до ст. 88 Конституції України та гл. 15 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України" голова ВРУ є посадовою особою органу державної влади.

За матеріалами прес-служби ГМ "ОПОРА"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: