fbpx

Гривня може зміцнитися до 11,5 за долар наприкінці липня – експерти

Економіка 10:22, 11.07, 2014

Долар дешевшає вже кілька днів, в обмінних пунктах цю валюту можна купити на 10 копійок дешевше, ніж тиждень тому.

Упродовж останніх днів в Україні зміцнюється гривня. З початку тижня НБУ стабілізував офіційний курс гривні по відношенню до долара на 11 копійок: з 11,82 до 11,71. Дії регулятора відбилися і на тенденції міжбанківських торгів, і на готівковому ринку. Так, якщо на початку тижня в обмінних пунктах долар купували-продавали по 11,79-11,99 грн, то вчора пропозиція банків щодо цієї валюти становила 11,68-11,91 грн, інформує Сегодня.ua.

На думку експертів, це не є межею: за сприятливого розвитку економіки нацвалюта може піднятися до 11,50 грн/$ вже наприкінці липня, а до кінця 2014 року – навіть до 11-ти.

На думку президента Украналітцентру Олександра Охріменка, гривня зміцнюється завдяки негласним рекомендаціям НБУ:

«Регулятор може радити держбанкам, по чому купувати і продавати валюту – це впливає на формування курсу. Такі дії не є протизаконними, просто Нацбанк намагається регулювати валютний ринок відповідно до реального стану економіки. І якщо сьогодні йде тренд на зниження долара, значить, українська економіка демонструє оздоровлення».

А Павло Мельник, аналітик агентства MPP Consulting, додає, що хорошим фактором для заспокоєння валютного ринку може стати отримання другого траншу МВФ у $1,4 млрд наприкінці липня:

«Ці гроші підуть у золотовалютні резерви НБУ, що дозволить уникнути різких валютних стрибків. Крім того, кредит фонду буде сигналом для інвесторів, що в українську економіку можна вкладати гроші».

У свою чергу член Ради НБУ Юрій Полунєєв вважає, що на стабілізацію гривні позитивно вплинули успіхи АТО:

«У людей з'явилася надія на швидке завершення бойових дій, і вони вже не поспішають забирати депозити з банків. Тобто можна сподіватися, що незабаром довіра до банківської системи відновиться і курс валюти стабілізується».

На думку експертів, якщо наприкінці року падіння української економіки становитиме не 7% (прогноз ЄБРР), а хоча б 3-4% (за останніми розрахунками Мінекономрозвитку), то курс може зміцнитися до 11-11,50 грн/$.

«У липні ситуація в економіці сприятлива, тому наприкінці місяця ми можемо отримати зниження долара до 11,50 грн. Стабільність курсу залежить від стану економіки, і якщо рецесія продовжиться, то НБУ для утримання курсу, можливо, доведеться проводити приховані інтервенції», – говорить Охріменко.

«Але якщо економіка й надалі оздоровлюватиметься, а підприємства на Сході запрацюють, наприкінці року курс може впасти до 11-11,50 грн», – вважає Полунєєв.

Влітку поки не варто чекати зниження цін на імпортні авто або побутову техніку, але восени ці товари можуть подешевшати на 10%.

«Для падіння цін на імпорт потрібно, щоб курс долара знаходився на позначці 11,50 хоча б два-три місяці. Тоді імпортери можуть переглянути ціни у бік зниження. Це може відбутися восени»,  зазначає Павло Мельник.

А Юрій Полунєєв вважає, що імпорт може подешевшати через падіння попиту:

«Через кризу у людей стало менше грошей, і вони намагаються економити. І якщо попит впаде, то продавцям доведеться знижувати ціни, принаймні на 5-10%».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: