fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • "Ґудвеллі Україна" на Калущині відкриває установку для спалювання туш свиней – питання винесуть на громадські слухання

"Ґудвеллі Україна" на Калущині відкриває установку для спалювання туш свиней – питання винесуть на громадські слухання

Суспільство 18:22, 06.09, 2018

На 12 вересня заплановане громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля "Установка зі знешкодження відходів тваринного походження – утилізатор термічний УТ-300Д". Громадські слухання організовує обласне управління екології та природних ресурсів при Івано-Франківській ОДА, захід відбудеться у Верхнянській ОТГ.

На фермі підприємства "Ґудвеллі Україна" біля села Вилки (Верхнянська ОТГ) мають намір встановити утилізаційну установку для кремації туш свиней. 

"Це обладнання, установка, а не великий об’єкт. Якщо описати простими словами, це камера для спалювання, куди поміщається тільки одна туша", – розповіла керівниця прес-служби підприємства "Ґудвеллі Україна" Надія Сухарник.

Об’єм камери спалювання – 0,72 м³, інформує "Галка". Скільки будуть спалювати туш за день, поки що невідомо, оскільки об’єкт ще не діє.

Проблема утилізації відходів – гостра для всього регіону. Ветсанзавод в Івано-Франківській області не працює уже чотири роки, тому доводиться утилізувати падіж в інших областях. 

"На цей час з цієї ферми на утилізаційний завод в місті Тульчин Вінницької області вивозиться п’ять свиней щотижня, – додає керівниця прес-служби.  Ми шукали рішення і дійшли висновку, що такі установки є оптимальним варіантом, який дозволить зменшити викиди від транспортування, адже все буде утилізовуватися на місці. Над питанням використання такого обладнання зараз задумується і Держпродспоживслужба області, оскільки вони теж мають відходи тваринного походження після розтинів на експертизі".

Надія Сухарник зазначила, що вплив установки на екологію мінімальний, бо вона обладнана камерами допалювання, які зменшують викиди.

"Санітарна зона утилізатора – 300 метрів, а всі наші ферми розташовані на відстані від 500 метрів до населених пунктів. Тобто вони розміщені на відстані, більшій за допустиму від житлової забудови", – каже Сухарник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: