fbpx

Художники з Кишинева розмалюють спальні райони Франківська

Культура 14:01, 28.11, 2016

Сьогодні, 28 листопада, в громадському ресторані Urban Space 100 відбулася прес-конференція урбаністів з Кишинева щодо підготовки до міжнародної мистецької резиденції, що відбудеться в Івано-Франківську навесні 2017 року.

Як розповів учасник об'єднання молодих художників Oberliht з міста Кишинів Максим Кузьменко, проект реалізовується в рамках програми для культурних менеджерів TANDEM Ukraine, передає Фіртка.

"Це буде своєрідний культурний обмін між Івано-Франківськом та Кишиневом,  каже Максим. – Зокрема, художники-урбаністи з Молдови приїдуть у ваше місто для того, щоб оживити культурне життя в спальних районах. Ми хочемо внести хвилю змін в повсякденне життя іванофранківців. Також ми ставимо перед собою завдання створити міжрегіональну культурну мережу".

Як відзначила співзасновниця ГО "UFRA" Світлана Ославська, проект знаходиться в стадії розробки.

"Ми хочемо створити умови розвитку для молодих художників-урбаністів, а також всіх, хто готовий працювати в житлових просторах,  розповіла Світлана.  Наразі наше завдання знайти спільні точки дотику між Івано-Франківськом та Кишиневом. Оскільки ми знаходимось на стадії концептуалізації, то поки не знаємо, за якими критеріями будемо обирати учасників резиденції. Проте ми знаємо, що це мають бути люди з цікавими ідеями, які будуть готові втілити ці ідеї в життя".
 

Для довідки:

Програма "Tandem Ukraine – програма обміну менеджерів культури" ґрунтується на переконанні, що, в період кризи і змін спільна транскордонна співпраця підтримує не тільки діалог, але і дозволяє розвиватися новим формам громадянської участі, підтримує процес соціальних перетворень. Програма пропонує культурним та громадським організаціям платформу для довгострокового співробітництва між агентами змін з України та 28 країн-членів ЄС у зміцненні їх потенціалу в розвитку суспільства і вирішенні конфліктів через мистецтво.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: