fbpx

Ігор Насалик вшанував пам'ять Романа Гурика та загиблих захисників України

Політика 22:28, 14.10, 2015

Ігор Насалик взяв участь у церемонії освячення пам'ятника герою Небесної сотні Роману Гурику в Івано-Франківську.

Гурик, 19-річний юнак, загинув 20 лютого минулого року в Києві від кулі снайпера. В рідному місті його проводжали в останній шлях тисячі іванофранківців. На честь Романа було перейменовано вулицю Проектну, яка з’єднує вулиці Короля Данила й Гетьмана Мазепи.

Під час сьогоднішньої церемонії Ігор Насалик, кандидат на посаду міського голови, зазначив, що від сили українських захисників залежить незалежність держави.

"День захисника України, який ми сьогодні відзначаємо, і свято Покрови, яке зв’язано з українським військом, є дуже актуальними. Оскільки розбудова українського війська є основою незалежності нашої держави. Сьогодні ми згадуємо й тих, хто загинув в зоні АТО, й загиблих з Небесної Сотні. Це день, коли українська нація стала плече в плече і відстоює себе від зовнішнього агресора та розбудовує в цілому", − сказав Насалик.

Раніше цього тижня кандидат на посаду міського голови від БПП "Солідарність" заявив, що пропонує перепоховати в Івано-Франківську героїв визвольної боротьби України, які померли чи загинули за кордоном, та створити в місті пантеон національної пам’яті.

"Ми вже отримали відповідь Міністерства іноземних справ та нашого посольства в Нідерландах про те, що вони готові сприяти перепохованню Євгена Михайловича Коновальця в Україні. Ми також розпочали підготовку до урочистого відзначення 125 років з дня народження Коновальця наступного року − в п’ятницю була зареєстрована відповідна постанова у Верховній Раді.

Це перші кроки, які ми зробили, і я би хотів, щоби перепоховання проходило саме в Івано-Франківську. Проведена велика робота для того, щоби ми і Пилипа Орлика, який знаходиться в Румунії, перепоховали, і Івана Мазепу. Мало хто знає, що Петро Дорошенко похований у Московській області. І Павло Скоропадський, і Володимир Винниченко, навіть Нестор Махно – всі вони мають бути поховані у рідній землі. Тому я пропоную, щоб ми в місті зробили робочу комісію з активу, з істориків, культурних діячів і розпочали роботу. Хто не пам’ятає історії, той не має майбутнього", − розповів Ігор Насалик.

Політична реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: