fbpx

Ілларіонов: Справжня мета "гуманітарного конвою" – легалізація тероризму і анексії

Політика 15:09, 12.08, 2014

Згода України на "гуманітарний конвой" Путіна – це добровільна здача власної території, вважає екс-радник президента РФ В. Путіна.

Про це Андрій Ілларіонов заявив в інтерв’ю виданню «Гордон», передає Zik.

"Те, що зараз намагається зробити Путін, мовою міжнародного права називається легалізацією агресії, – сказав він. – Введення так званого "гуманітарного конвою", "миротворчих військ", "підрозділів МНС" – один із етапів відпрацьованої російською владою методології захоплення чужих територій. Спочатку на чужій землі починають орудувати диверсанти і терористи, потім стає ясно, що протистояти озброєним силам країни вони не можуть, і на допомогу до них поспішають так звані "миротворчі війська", "гуманітарні місії", "конвої МНС", справжня мета яких – легалізація сепаратизму, тероризму і анексій. Цей сценарій добре відомий, цю методологію агресор застосовував неодноразово – в Абхазії, Південній Осетії, Придністров’ї".

За словами Ілларіонова, і захоплення Росією Криму, і підтримка терористів на Донбасі, і оголошений так званий "гуманітарний конвой" МНС повністю підпадають під визначення агресії, встановлене резолюцією № 3314 Генеральною асамблеєю ООН від 14 грудня 1974 року. У ній вказана одна з ознак агресії: розміщення збройних сил чи інших силових підрозділів однієї держави на території іншої без її згоди, незалежно від того, як ці збройні сили називаються, нехай навіть і миротворчими, гуманітарними, конвойними.

"Хоча благу справу, мені здається, конвоєм не назвуть. Йдеться про тяжкий злочин і з точки зору міжнародного права, і з точки зору кримінальних кодексів України та Російської Федерації. Керівництву України не слід забувати, що компроміс з агресором від агресії не рятує. Він лише погіршує ситуацію, що склалася", – наголосив експерт.

На його думку, необхідно офіційно, на всіх рівнях, заявити, що ні український Президент, ні український уряд, ні українське МЗС, ні українське суспільство згоди на подібну "гуманітарну місію", "гуманітарний конвой" або "дії російського МНС" на території України не давали, не дають і давати не збираються. "Не можу, звичайно, гарантувати, що агресора це зупинить, але коректна кваліфікація його дій буде дана", – додав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: