fbpx

Інформаційної продукції антиукраїнського характеру стає все більше

Суспільство 16:55, 05.09, 2014

За останні півтора місяця інформаційної продукції антиукраїнського характеру в медіапросторі держави зафіксовано більше, ніж за попередні півроку.

Про це розповів голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький під час прес-конференції "Про стан антиукраїнської інформаційної війни та соціальну відповідальність інформаційного бізнесу", інформує НСЖУ.

За словами Василя Костицького, інформаційна війна триває роками, спершу це були спроби руйнування національної ідентичності, потім – знищення міжнаціональної злагоди, а далі – масштабне поширення інформаційної продукції, яка містить посягання на територіальну цілісність та конституційний лад.

"До нас надходять звернення від громадських організацій, прокуратури, СБУ, де вказується багато сайтів і інших ресурсів, матеріали яких носять антиукраїнський характер. За останні півроку ми проаналізували понад 9 тисяч матеріалів", – сказав пан Костицький.

Він також наголосив на відсутності громадянської свідомості в деяких українських журналістів, які дізнаються інформацію про хід бойових дій та відверто її поширюють, не зважаючи, що вона може бути використана супротивником.

"Зараз виявили також безліч проблем, наприклад, ви заходите на український сайт, а він переключає вас на російський. Це вже постає питання, за ким цей інформаційний бізнес", – коментує голова Комісії.

За його словами, Комісія з питань моралі звернулася із листом до Президента України Петра Порошенка, де запропонувала першочергові кроки щодо протидії інформаційній агресії.

"Хочу звернутися до Президента із проханням провести зустріч з власниками медіабізнесу і поставити питання, можливо, про підписання Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод і захисту суспільної моралі. Адже свобода слова і національні інтереси є спільною турботою держави та медіабізнесу".

Секретар НСЖУ Віктор Набруско зазначив, що зараз поняття інформаційного суверенітету в Україні втратило первісне значення.

"Державне телебачення стало в останні роки рупором або пропагандистських речей, або формування цінностей далеко не українського характеру. Іномовлення було знищене, натомість бачимо, що в Росії активно створюється українська редакція іномовлення, яка веде мовлення на Україну. Плюс активна пропаганда іде по всій Європі", – сказав Віктор Набруско.

Він також переконаний, що власники медіабізнесу мають нести відповідальність перед суспільством.

"Національний інформаційно-частотний простір повинен бути визнаний власністю народу, і його наповненість приватні мовники повинні погоджувати, адже взяли цей ресурс в тимчасову оренду", – сказав Віктор Набруско.

За словами пана Костицького, серед його пропозицій Президенту – також поширення інформації про небезпеку в зоні АТО, корисна інформація на заправках та білбордах щодо реагування на надзвичайні події, запровадження посади другого диктора на національних каналах з метою оперативного інформування про військові дії тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: