fbpx

Інструктори НАТО вчать українців протистояти російській агресії – фоторепортаж з полігону

Суспільство 12:14, 08.02, 2016

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного продовжується активна фаза підготовки механізованих підрозділів Збройних Сил України.

Зараз військові інструктори зі Сполучених Штатів Америки, Канади та Литви тренують військовослужбовців першого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади.

У полі, в умовах, максимально наближених до бойових, наші бійці оволодівають практичними навичками протидії російському агресору. Все навчання розподілено за логічною схемою відділення-взвод-рота. Бійці Збройних Сил України вчаться не лише взаємодіяти у складі підрозділу, але й грамотно читати картину бою, викликати та керувати вогнем артилерії, авіації тощо. Навчання відбуваються не лише в повному бойовому екіпіруванні, але й завжди з бойовою стрільбою. Цікаво те, що іноземні інструктори кожного разу змінюють і місце проведення тренувань, і мішенну обстановку. Таким чином командири підрозділів вчяться керувати своїми бійцями, не наражати їх на небезпеку, визначати та відразу уражати найбільш небезпечні цілі. 

"За допомогою іноземних інструкторів ми пройшли бойові злагодження, також індивідуальну підготовку бійців за стандартами НАТО, – розповів командир механізованого взводу старший сержант з позивним "Джон" Нам цікаво займатись із американцями, адже більшість цих інструкторів були в різноманітних "гарячих" точках світу і тепер викладають нам, спираючись на свій бойовий досвід".

За словами молодших командирів, у наших іноземних колег по зброї є багато цікавих методик. Зокрема, як навчити солдата правильно укриватись від ворожого вогню на відкритій місцевості, вести вогонь у відповідь. Також наші бійці вчаться переміщатись по полю бою. Адже вміння правильно бігати, падати, реагувати на небезпеку не лише збереже життя, але й дасть шанс на перемогу. Також цікавою є сама методика викладання. От, наприклад, в нас все потрібно робити відповідно до методичних вказівок. У натівській системі все не так. Зіткнувшись з якимось цікавим розвитком подій, підрозділ збирається в гурт і колективним розумом знаходить правильне рішення проблеми. Однак багато чому іноземці вчаться й у нас.

"Наприклад, їм було цікаво, як ми з підручних матеріалів виготовляємо ноші для транспортування пораненого бійця,  продовжив старший сержант "Джон", як проводимо звільнення будинків від терористів тощо.

"Працювати з українськими бійцями надзвичайно цікаво,  підкреслив підполковник армії США Марк Стоуфер Я треную їх вже протягом двох місяців. Ми навчаємо індивідуальним і груповим навичкам. Підрозділи Збройних Сил України пройшли бойове хрещення, і я вражений підготовкою українських командирів. Вона на високому рівні". 

Також іноземні військовослужбовці високо оцінили характеристики та якості українських бойових машин та озброєння.

Підполковник Тарас ГРЕНЬ,
підполковник Вадим БАКАЙ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: