fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" провів міжнародний круглий стіл з питань енергоефективності

Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" провів міжнародний круглий стіл з питань енергоефективності

Економіка 15:13, 27.04, 2015

В рамках 4-ої Міжнародної науково-технічної конференції "Нафтогазова енергетика 2015" на базі туристичного комплексу "Буковель" Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу провели круглий стіл з питань енергоефективності та відновних джерел енергії з експертами з Польщі та Австрії.

Візит європейських експертів відбувся в рамках проекту "Development of a network for the cooperation promotion of Renewable Energy Sources" (Розвиток мережі для співпраці і поширення відновних джерел енергії – BUS OZE), координатором якого виступає Університет науки і технологій Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (м. Краків, Польща). Іншими європейськими партнерами проекту є Енергетична академія Самсо (Данія), Університет Мішкольца (Угорщина) та Карінтійський університет (Австрія).

Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" провів міжнародний круглий стіл з питань енергоефективності 1

Одне з головних питань сьогодення, що є стратегічно важливим для України, – це оптимізація використання енергії та її отримання з альтернативних видів палива. Як зазначив Андрій Кір’янов, керівник енергетичних програм Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ", впровадити новітні технології та зменшити використання традиційних видів палива в Івано-Франківську можливо, адже одним з прикладів успішного використання відновних джерел енергії є ТК "Буковель". Вже сьогодні вдалось завдяки встановленим на курорті тепловим насосам, які отримують тепло з повітря і використовуються для обігріву будинків, утричі заощадити на електроенергії.

"Буковель – це свого роду той же Івано-Франківськ, тільки менший. І нам вдалось у Буковелі уже сьогодні, використовуючи енергію сонця, повітря, води, заощаджувати на електроенергії. Сподіваюсь, що завдяки Ініціативі інституту розвитку міста та фахівцям, які об’єднались, аби розробити реальний план дій в напрямку досягнення енергонезалежності, Івано-Франківськ зможе стати одним з зразкових міст в Україні з використання відновних джерел енергії", – переконаний Кір’янов.

Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ", створений народним депутатом України Олександром Шевченком з метою напрацювання Стратегічної та галузевих програм розвитку міста Івано-Франківська, заявив про першочергове напрацювання програм енергоефективності, адже це дозволить значно економити кошти на утримання міста та дасть новий поштовх у розвитку.

Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" провів міжнародний круглий стіл з питань енергоефективності 3

Радник генерального директора ПАТ "Індуктор" Юрій Якубишин наголосив, що наразі створюється консорціум, завдання якого поєднати наявні новітні інноваційні технології, що будуть використовуватись в агропромисловому комплексі і паливно-енергетичному секторі економіки Івано-Франківська. "Головна наша мета – створити такий цикл, де буде поєднано усі напрямки для екологічних технологій в енергетичному сенсі", – підкреслив Якубишин.

В цьому готові допомогти науковці з сусідньої Польщі та Австрії. Вони вже мають досвід переведення цілих міст на відновлювальну енергію та готові посприяти і допомогти в цьому громаді Івано-Франківська.

"Ми маємо колосальний досвід впровадження відновних джерел енергії. Івано-Франківськ має усі необхідні можливості, аби стати енергетично незалежним містом, оскільки є і величезний резервуар низькотемпературної води – фактично джерело енергії, є площі для встановлення фотовольтанічних панелей і є дуже багато біомаси. В результаті, комбіноване використання дозволить місту в перспективі перейти до енергонезалежності", – переконаний Ярослав Котиза, представник Університету науки і технологій Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца.

Як результат круглого столу – підтримка провідними європейськими фахівцями ініціативи Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" на шляху до енергонезалежності.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: