субота, 23 лютого

Іванофранківка, яка постраждала внаслідок будівельної афери на Ленкавського, продовжує боротись за справедливість у суді

Афера з продажем квартир в одній з новобудов у Івано-Франківську тягнеться вже чотири роки.
Весною 2015-го зведення новобудови, що по вулиці Ленкавського, 4а, переросло у справжній скандал. Квартири тут отримали одразу кілька власників. Будівельна афера торкнулася більш як десяти іванофранківців. За цим фактом відкриті кримінальні провадження. Мешканці нашого міста судяться з "Кредо ІФ", фірмою, яка будувала багатоповерхівку.
 
Однією із потерпілих, яка придбала квартиру в новобудові на Ленкавського, 4 а, є Віра Бойчук. Жінка каже, в 2014 році вона купила її за договором переуступки через агентство нерухомості "Домолюкс". Про те, що на цю ж квартиру претендує ще одна "власниця" Ганна Дранчук, Віра Бойчук дізналась аж через два роки.
"Уявіть ситуацію: ми проживали в тій квартирі 1 рік. В ході з’являється жінка, яка каже, що має право власності на неї, починає мене виселяти і судовими рішеннями скасовувати мої договори", – розповідає Віра Бойчук.
У березні 2018 року Івано-Франківський міський суд не задовольнив позовних вимог Віри Бойчук і не скасував договір купівлі-продажу між будівельною фірмою "Кредо-ІФ" та громадянкою Ганною Дранчук. Тому Віра Бойчук подала позов на розгляд Апеляційного суду Івано-Франківської області. Днями судді прийняли рішення на користь потерпілої й задовольнили її вимоги.

Адвокат Віри Бойчук Володимир Суботник позитивно оцінює таке рішення.
"Товариство "Кредо-ІФ" не мало права двічі отримувати кошти за квартиру, у 2011, а потім у 2015 році. І тепер Бойчук і Дранчук воюють у судах. Ми отримали законно обґрунтоване рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області, який визнав недійсним цей договір купівлі-продажу Дранчук з "Кредо-ІФ".
Розповів про те, як він став жертвою будівельної афери, ще один мешканець Івано-Франківська Ілященко Анатолій:
"Продавали квартири по декілька разів. Я маю справу з цією бандою з 2006 року. Схожа ситуація, що й в Бойчук. Гроші вони поставили собі в кишені, а я квартири так і не отримав. Я знаю, що були ще 5 заяв від потерпілих. Одні з них захворіли і повідпадали, інші склали руки. Залишились тільки ми з Вірою Бойчук, що і досі воюємо з "Кредо-ІФ".
Сама ж Віра Бойчук каже, що по судах ходить уже більш як три роки.
"Постійно змінюються судді. Один із них, Островський, взагалі сказав, що чек в мене недійсний і квартира належить Дранчук. Але я все-таки рада, що справедливість перемагає і Апеляційний суд прийняв таке рішення".
Втім радіти поки рано, твердять адвокати. Кажуть, ця судова справа може тягнутись ще кілька років.  
КОМЕНТУВАТИ