fbpx

Івано-Франківськ долучиться до Європейського тижня мобільності

Суспільство 16:32, 13.09, 2016

З 16 по 22 вересня в місті проведуть Європейський тиждень мобільності – свято раціонального розвитку транспорту.

Це загальноєвропейська ініціатива, яка проводиться у понад 5 тисячах міст Європи. Її суть – заохотити використання альтернативних видів транспорту, таких як громадський транспорт та велосипед, та зменшити використання автомобілів, інформує прес-служба МВК.

"ЄТМ – це загальноєвропейська ініціатива, метою якої є зменшення негативного впливу на довкілля та забезпечення якості та комфорту проживання європейських міст. Адже у нашому місті кількість автомобілів невпинно зростає, вони паркуються на тротуарах, а це негативно впливає на комфорт мешканців та туристів. Тому є така європейська практика – розвивати альтернативні види транспорту. Івано-Франківськ йде правильним шляхом, і в місті відбуваються позитивні зміни: проведено реформу громадського транспорту, розвивається велосипедна інфраструктура. А також вживаємо заходів, які ускладнюють рух приватного транспорту в центральній частині міста. Ми показуємо, що для нас першочергова безпека пішохода, адже їх у місті більше, ніж автомобілістів", – розповів начальник управління інфраструктурної політики Назар Рогів.

На прес-конференції з нагоди проведення в місті Європейського тижня мобільності міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав хартію, яка долучила наше місто до тих, де відбудеться ця ініціатива.

"Ми поставили перед собою завдання зробити центр міста комфортним для пішоходів, зокрема для маломобільних груп населення, та заохочувати використання велосипедного транспорту. Європейські міста це вже давно зробили, й тому нам тепер доводиться наздоганяти", – зазначив міський голова.

В рамках свята проведуть різноманітні мистецькі та розважальні заходи, а також лекторії. Зокрема лекції, презентації, дискусії, ігри для дітей, показові виступи велосипедистів-екстремалів та показ фільму "ВелоVSАвто".

Головні заходи Європейського тижня мобільності буде проведено 16,17 та 18 вересня. Проте 22 вересня відбудеться важливий у рамках ініціативи захід "День без авто". В цей день мешканців заохочуватимуть не користуватися приватними автомобілями, а добиратися в потрібні місця велосипедом, громадським транспортом або ж пішки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: