fbpx

Івано-Франківськ отримав від ЄБРР 10,8 мільйона євро на модернізацію теплопостачання

Економіка 11:10, 05.11, 2014

Європейський банк реконструкції та розвитку надав Івано-Франківську кредит на реконструкцію та модернізацію системи теплопостачання у розмірі 7,2 млн євро. Крім того, місто отримає 3,6 млн євро у вигляді гранту від Шведського Агентства Міжнародного Розвитку (SIDA).

Підписання кредитного договору та договору гранту з Європейським банком реконструкції та розвитку відбулося у кабінеті міського голови.

Керівник проекту, заступник директора муніципальної та екологічної інфраструктури ЄБРР Лін О'Грейді пояснила, кредитні кошти будуть вкладатися у встановлення індивідуальних теплових пунктів у будинках, модернізацію мережі центрального постачання, встановлення біопаливних  котелень тощо.

"ЄБРР продовжує підтримувати модернізацію системи центрального теплопостачання в місті. Також проект спрямовується на те, щоби посилити енергоефективність та ефективне використання коштів. Окрім цього, цей проект допоможе створити та запровадити фінансову сталість та регуляторну реформу в усіх міських комунальних підприємствах", – сказала Лін О'Грейді.

Зокрема, за словами міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, за ці кошти міська влад планує перевести котельню по вул. Тролейбусна, 40 на біопаливо.

Мер пояснив, що відсоткова ставка залежить від рейтингу міста. Так, Івано-Франківськ до 2024 року має повернути ЄБРР 9 млн євро.

"Якщо ми загалом отримуємо 10,8 млн євро, до 2024 року ми маємо віддати 9. Це тіло кредиту і відсотки. Тобто це з самого старту надзвичайно вигідно",  каже Анушкевичус.

Він також підкреслив, що повернення кредиту не спричинить ріст тарифів на комунальні послуги.

"Економічний ефект проекту 1,3 млн гривень, і в зв’язку з реалізацією цього проекту буде зменшене споживання газу як мінімум на 6 млн кубічних метрів",  говорить Анушкевичус.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: