"Нещодавно делегація лікарів Івано-Франківська побувала в Румунії з робочим візитом, ми відвідали університет міста Баямаре, вивчали питання роботи сімейної медицини. А сьогодні ці питання ми піднімаємо тут, на базі медичних закладів нашого міста", – розповів головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
Гості побували також і в міській дитячій лікарні, оглянули відділення, на базі яких заплановано відкривати дитячу реабілітацію.
Доктор Георге Ласку, віце-президент Національної спілки сімейної медицини Румунії, розповів, що під час візиту побачив у роботі івано-франківських лікувальних закладів чимало позитиву, який варто перейняти. Так, зокрема, його вразили амбулаторії приміських сіл, які дають мешканцям доступ до повноцінної медичної допомоги.
Побувала румунська делегація і в Івано-Франківському медичному університеті, де йшла мова не тільки про співпрацю, але й про розвиток різних європейських програм, зокрема і з навчання франківських студентів за кордоном.
"Ми обговорили стратегічні питання щодо транскордонних і міжнародних європейських проектів, заключили угоду про співпрацю. Галузь охорони здоров’я України перебуває на порозі реформ. Ми два роки поспіль співпрацюємо у розвитку сімейної медицини, адже це дуже важливий крок. Саме сімейна медицина є первинною ланкою, яка бере на себе великий тягар перетворень, профілактики та запобігання захворюванням", – наголосив Тарас Масляк.