fbpx

Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Суспільство 12:36, 13.11, 2014

Східноукраїнський центр громадських ініціатив подав скаргу до Європейського суду з прав людини з проханням визнати порушенням прав людини факт обмеження в доступі до Генерального плану Івано-Франківська. Підставою для скарги стали багаторічні намагання представників організації отримати доступ до основного містобудівного документу обласного центру.

Інформаційний запит на доступ до графічної частини Генерального плану громадські активісти подали ще у 2009 році. Орган міського самоврядування ж надав відповідь не по суті та запитувані матеріали не надіслав, зазначивши до того, що інформація перебуває під грифом "Для службового користування", повідомляє КУРС з посиланням на cityplan.in.ua.

Звернення громадських активістів до прокуратури та суду бажаного результату не дали. Свої рішення органи правосуддя мотивували тим, що начебто "позивачу була надана уся можлива інформація", а надати більше матеріалів орган місцевого самоврядування начебто не міг, оскільки керувався п. 37 "Інструкції про порядок обліку, зберігання і користування документів…, що містять конфіденційну інформацію".

"Ще одним типовим виправданням незаконних відмов міських рад при наданні інформації є те, що, мовляв, надання інформації – це право, а не обов'язок органів місцевого самоврядування. Звичайно, це маячня. Тема просторового планування територій є предметом широкого громадського інтересу. Вона зачіпає найважливіші аспекти життя громадян. Держава зобов'язана забезпечити доступ до цієї суспільно важливої інформації", – зазначає голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

"На жаль, вітчизняна судова система не забезпечує захист нашого права на доступ до публічної інформації. Саме тому ми домагатимемось справедливості у Європейському суді з прав людини", – підсумовує правозахисник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: