fbpx

Івано-Франківська облрада вважає, що УПЦ МП ошукує українців і працює проти української держави

Політика 13:12, 08.12, 2017

Івано-Франківська обласна рада вимагає від керівництва держави пришвидшити процес створення єдиної помісної церкви, а від СБУ – перевірити священиків УПЦ МП на зв'язки з ФСБ РФ.

За звернення проголосували 60 депутатів облради – всі присутні на сесії.

"Свободівець" Василь Попович зазначив, що звернення важливе, оскільки "ці церкви є на непідконтрольній Україні території і там освячують зброю для сепаратистів". Депутат сподівається, що згодом звернення підтримають й інші обласні ради.

 

Звернення

До Президента України Петра Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Ієрархів Українських Церков, вірних Української православної церкви Московського патріархату щодо антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території держави

Православна церква Московського патріархату, яку в майбутньому слід називати Російською православною церквою в Україні, упродовж усього свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям зросійщення українського народу, досі залишається провідною інформаційною силою в гібридній війні, яку веде Російська Федерація проти України.

Для прикриття антидержавної діяльності структури Російської православної церкви на теренах України присвоїли собі назву "Українська православна церква". Таке найменування не відповідає антиукраїнському змісту РПЦ і є незаконно привласненим. Внаслідок цієї умисної маніпуляції РПЦ мільйони українців зазнають великого ошуканства, оскільки переконані, що ходять до української Церкви. Ефективні результати антиукраїнської діяльності та негативного впливу УПЦ МП підтверджуютсья через нагнітання протистояння серед вірян, розкол українського суспільства на релігійній основі та в результаті зазначеного – утруднення об’єднання традиційних українських церков в Єдину Помісну Церкву.

Саме за опосередкованого сприяння структур УПЦ МП в Україні видається й поширюється багато літератури виразного антиукраїнського спрямування, де незалежність України від Росії називають "сєпаратізмом украінскіх шовіністов", а українську мову "галіційскім нарєчієм, малопонятним і малороссам, і великороссам".

У власних проповідях священнослужителі Російської православної церкви забороняють вірянам молитися українською мовою, буцімто "украінскава язика Бог нє слишит". Саме священнослужителі й ієрархи Російської православної церкви виявляють особливу нетерпимість до представників інших релігійних конфесій, провокуючи безконечні конфлікти.

Загрозливими для української державності в умовах гібридної війни є факти підтримки УПЦ МП проявів сеператизму в Україні та російської військової агресії, саме представники цієї церкви із хрестом на грудях і зброєю в руках благословляють терористів і вбивць на кровопролитну війну, проте відмовляються хоронити воїнів АТО, які загинули в боротьбі з окупантами.

Зважаючи на вищевикладене, з метою консолідації українського народу вимагаємо:

1. Активізувати процеси щодо створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

2. Міністерству інформаційної політики України всебічно доносити інформацію суспільству та розкривати сутність антиукраїнської пропаганди, розкольницької діяльності УПЦ МП.

3. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів та перевірити ймовірну причетність священнослужителів УПЦ МП до співпраці з ФСБ РФ та іншими спецслужбами держави-агресора.


Як писав КУРС, на Прикарпатті релігійні громади завляють про вихід з УПЦ (МП) і перехід до Київського патріархату. Недавно про вихід з Московського патріархату оголосила церковна громада на Коломийщині. Незавдовго до цього подібне рішення прийняли прихожани двох церков МП на Городенківщині – у селах Рогиня й Острівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: