fbpx

Івано-Франківська облрада знову провалила перспективний план об'єднання громад

Політика 13:04, 21.07, 2015

Івано-Франківська обласна рада знову не змогла затвердити перспективний план об‘єднання територіальних громад Прикарпаття.

Сьогодні на сесії обласної ради депутати знову розглядали питання "Про перспективний план формування територіальних громад області".

За словами заступника голови облради Остапа Дзеси, пропозиції, озвучені на попередніх засіданнях, надіслали до Кабміну. Заступник голови ОДА Руслан Панасюк зазначив, що після останнього засідання сесії робоча група провела ще низку консультацій. Запропонований проект рішення підтримала обласна рада на попередньому засіданні. На сьогодні проект перспективного плану передбачає створення 61 об'єднаної територіальної громади. Деякі зміни відбулися у межах певних районів, де окремі села висловили бажання перейти від однієї тергромади до іншої. Найбільше змін у Галицькому районі, де будуть лише Галицька і Більшівцівська тергромади. Дубовецька тергромада тепер не розглядається через те, що кілька сіл, які мали увійти до її складу, різко висловились проти такого об’єднання і захотіли об’єднатись із Галицькою ОТГ. За словами Панасюка, це підтверджують документи, надані сільськими громадами.

Нова об’єднана територіальна громада також з’явиться у Надвірнянському районі із центром у Тисменичанах. У Калуському районі з'явилася Новицька ОТГ. Від Яблуницької об'єднаної територіальної громади відокремилась Ворохтянська ОТГ. Є зміни і у Гвіздецькій тергромаді, де села Городенківського району відійшли до Городенки. Найбільшою є Івано-Франківська ОТГ за населенням, Зеленська ОТГ Верховинського району є найменшою за цим показником. Рогатинська ОТГ об’єднає найбільше населених пунктів.

У депутатів викликало обурення те, що зміни в запропонований перспективний план об'єднання територіальних громад вносились до вечора напередодні сесії, через що не вдалось вчасно надрукувати проекти рішень для ознайомлення депутатів з кінцевим варіантом, за який потрібно проголосувати. Частина із них відмовились голосувати наосліп. Руслан Панасюк запевнив присутніх, що громади, які змінять свою думку навіть після прийняття перспективного плану на сесії, зможуть вносити свої пропозиції у подальшому. На його переконання, Кабмін може затвердити не всі пропозиції, подані обласною радою.

Народний депутат Олег Купрієнко зазначив, що запропонований план – це лише перший крок до об’єднання громад. Справжнє об'єднання громад почнеться пізніше. Він зазначив, що схвалення Перспективного плану не матиме особливого значення до нових виборів у нових об'єднаних територіальних громадах. Голова Офісу реформ Дмитро Дзвінчук зазначив, що питання обговорювати можна ще довго, але потрібно з чогось нарешті почати.

"Ви думаєте, що якщо ми будемо про це говорити 5, 7, 10 років, то всі погодяться на добровільне об'єднання? Такого не було в жодній країні світу!" – зазначив Дзвінчук.

Після тривалого обговорення депутати з першого разу так і не змогли проголосувати за проект рішення про перспективний план. Друга спроба також виявилася безрезультатною. Тоді депутати перейшли до поіменного голосування: лише 55 проголосували "за" взяття за основу Перспективного плану об'єднання, 2 – "проти", решта  утримались. Утримались переважно представники "Свободи". Рішення так і не прийняли.

Нагадаємо, і на попередніх двох засіданнях сесії проголосувати за перспективний план об'єднання громад не вдалося.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: