fbpx

Івано-Франківська ОДА розробляє план децентралізації - Слободян

Політика 16:20, 16.05, 2014

За словами заступника голови облдержадміністрації Любомира Слободяна, здійснення децентралізації влади та розширення повноважень територіальних громад перетворить органи місцевого самоврядування на ефективні центри впливу на місцях і дозволить громадам самостійно визначати, а також ефективно вирішувати нагальні місцеві проблеми.

Водночас на початковому етапі проведення реформи необхідним є широке фахове обговорення, повідомили "Курсу" в прес-слжубі Івано-Франківської ОДА.

«Перш за все влада повинна донести до людей, що включає в себе поняття децентралізації, а також як правильно передати повноваження центральних органів влади до місцевих громад, — зазначив у розмові з журналістами Любомир Слободян. — Ми забов’язані провести відповідне обговорення Концепції реформування органів місцевого самоврядування, яка має дати громаді те, про що вона просила останні десять років: отримати можливість самостійно вирішувати, як їй жити, як працювати і які проблеми є для неї пріоритетними».

Як зазначив посадовець, після обговорення та визначення структури цієї концепції буде перейдено до підготовки  відповідної законодавчої бази для впровадження реформи. Першочерговим є зміна Конституції України, далі — проведення інституційної реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади.

Щодо фінансового забезпечення, то державне регулювання місцевих бюджетів має обмежуватися наданням трансфертів. Децентралізація на місцевому рівні повинна забезпечити економічну свободу, яка дозволить прискорити соціально-економічний розвиток регіонів, привабити інвесторів, а також підвищити відповідальність влади. Відповідні бюджетні видатки мають бути перерозподілені на місцях, а громада сама повинна визначати, куди вкладати ресурси.

«Це дозволить владі на місцях реалізовувати дійсно необхідні проекти, заходи та мати для цього достатньо коштів. А громади зможуть контролювати ефективність роботи місцевої влади. Це — пряма функція і право громади! Інтереси регіональних громад повинні бути на першому місці, а значить, зароблені кошти повинні працювати саме на людей», — зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: