fbpx
  • Головна
  • Новини
  • "Івано-Франківськгаз" інвестував у мережі майже 50 млн грн за п'ять років

"Івано-Франківськгаз" інвестував у мережі майже 50 млн грн за п'ять років

15:22, 27.04, 2018

В 2013-2017 рр. ПАТ "Івано-Франківськгаз" спрямувало на розвиток газових мереж майже 50 млн грн. Це в два рази перевищує показники попередніх п’яти років.

Левову частку коштів – 30 млн грн – компанія інвестувала в модернізацію та заміну 153 км газопроводів. Окрім того, замінили та капітально відремонтували 205 газорозподільних та шафових газорозподільних пунктів, майже 50 засобів електрохімзахисту мереж, встановлено 10 систем телеметрії у ГРП та ШРП (засобів дистанційної передачі показань лічильників газу), повідомляє прес-служба компанії.

"Протягом останніх кількох років застосовуємо новітні технології заміни газорозподільних мереж – безтраншейним. Технологія полягає в протяганні всередині зношеного сталевого газопроводу поліетиленової труби, гарантійний термін експлуатації якої 50 років. Така методика дозволяє швидко та якісно замінити мережі з мінімальним пошкодженням асфальтного покриття. В такий спосіб на Прикарпатті замінено близько 60 км газопроводів", – розповідає технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

Тим не менше, незважаючи на комплекс заходів та застосування сучасної технології, амортизація системи газопостачання відбувається набагато швидше, ніж модернізація. Понад 10% мереж є замортизованими. І з кожним роком ця цифра збільшується.

ПАТ "Івано-Франківськгаз" розробило та подало на затвердження НКРЕКП План розвитку газорозподільного підприємства на 2018-2027 рр. на суму 118 млн грн. Його затвердження допоможе зменшити рівень старіння системи газопостачання та впроваджувати новітні технології для утримування мереж в належному стані – за умови збереження тенденції з виділення коштів держрегулятором на наступні роки.

Нагадуємо, оновлення газових мереж відбувається за рахунок тарифної виручки компанії, яка є єдиним джерелом доходу "Івано-Франківськгазу" та затверджується НКРЕКП. Чинна методика формування тарифу на розподіл газу та обсяг інвестицій, що затверджує держрегулятор, передбачає виділення лише невеликої частини коштів від необхідної для модернізації газотранспортної системи.

До 2012 року робота газової компанії була спрямована на підтримання газових мереж у належному технічному стані шляхом проведення локального ремонту. Починаючи з 2013 року була переглянута стратегія розвитку ГРМ, адже через значний термін експлуатації газотранспортної системи регіону потребує чималих капіталовкладень для здійснення її реконструкції. Більшість труб прокладалися в 50-60-х рр. минулого століття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: