fbpx

"Івано-Франківськгаз" нагадує споживачам першого числа кожного місяця інформувати про обсяг використаного газу

Суспільство 23:42, 01.12, 2015

Щоб нарахування за газ відповідало фактичним показанням лічильника, споживачу необхідно щомісяця станом на перше число місяця знімати показання свого приладу обліку та передавати дані до газового господарства. У такий спосіб споживач може бути впевненим, що сплачує саме за той обсяг газу, який використав.

Зняття показань приладів обліку проводиться споживачем самостійно. Контролери ПАТ "Івано-Франківськгаз" проводять контрольне зняття показів лічильників газу не рідше, ніж один раз на шість місяців.

"Деякі споживачі нехтують необхідністю подачі показників лічильника. Нарахування вартості спожитого газу за особовими рахунками споживачів проводиться ПАТ "Івано-Франківськгаз" за повний календарний місяць. Тобто, якщо показання лічильника газу не зафіксовані станом на перше число, то таким споживачам нарахування за послуги з газопостачання проводяться на підставі планових платежів. В цьому випадку до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показання лічильника газу, додається прогнозоване використання газу споживачем до кінця місяця", – розповідає перший заступник голови правління ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віталій Шульга.

Тому, пише БРІЗ, іноді споживачі можуть отримувати рахунки-квитанції з оплатою за газ, яка відрізняється від фактичних показників газового лічильника станом на кінець розрахункового місяця. Проте якщо споживач за цей період фактично спожив менше газу, ніж йому нараховано, наступного місяця відбувається корекція відповідно до показників його лічильника. У підсумку, кожен споживач, який має газовий лічильник, заплатить тільки за фактично використані кубометри газу.

Щоб уникнути непорозумінь при нарахуванні за газ, фахівці газового господарства рекомендують споживачам фіксувати показання лічильника станом на 1 число і подавати фактичні дані про спожитий природний газ з 1 по 5 число у будь-який зручний спосіб для споживача:

– через Особистий кабінет, зареєструвавшись на сайті http://104.ua;

– за допомогою контакт-центру ПАТ "Івано-Франківськгаз" тел. 0342 591 104 або е-mail: [email protected];

– зателефонувавши до абонентського відділу свого районного відділення/УЕГГ.

При сплаті за спожитий газ, вписуючи показники лічильників у квитанції, вимагайте у оператора установи, де Ви здійснюєте оплату за газ, внести їх в базу разом із сумою оплати. Адже інформація про оплату з показниками лічильника надходить до підприємства лише в електронному вигляді. Саме тому важливо проконтролювати, чи оператор вніс зазначений Вами показник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: