fbpx

За півроку "Івано-Франківськгаз" отримав 20 тисяч заявок від споживачів про витік газу

Суспільство 15:08, 08.07, 2015

За перше півріччя 2015 року на адресу аварійно-диспетчерської служби ПАТ "Івано-Франківськгаз" надійшло 20 тисяч заявок про витік газу від населення. Левова частка аварій спричинена недотриманням правил використання газу в побуті, самовільним встановленням газових приладів, а також несправними системами димових та вентиляційних каналів.

Як свідчить статистика, найбільше викликів надходить весною та осінню. До прикладу, якщо в літній період надходить близько 5 тисяч заявок, то взимку їх кількість подвоюється. Так, протяго опалювального сезону 2014-2015 рр. зареєстровано понад 12 тисяч звернень. Це зумовлено насамперед впливом температури навколишнього середовища на елементи систем газопостачання, самовільним встановленням споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів.

Під час ліквідації аварійних ситуацій бригади АДС оперативно визначають умови, що склалися внаслідок аварії, та вживають термінових заходів для її ліквідації.

"Для підвищення професійного рівня готовності бригад "104" ПАТ "Івано-Франківськгаз" кожного року проводить огляд-конкурс на кращу АДС товариства. Бригади у реальних умовах удосконалюють свої фахові навички. Це дозволяє їм у критичних нештатних ситуаціях не розгубитися та локалізувати аварію у найкоротший термін", – розповідає головний інженер ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

Якість роботи спеціалістів АДС залежить також і від оснащення транспорту. Так, минулого року було модернізовано весь автопарк аварійної диспетчерської служби товариства. Зокрема, автомобілі були укомплектовані радіозв’язком, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами. Окрім того, машини "104" оснащено GPS-моніторингом, що дозволило скоротити час приїзду АДС до споживача. Ця система спостереження за автомобілем у режимі он-лайн дозволяє диспетчеру визначити його  місцезнаходження та спрямувати до місця виклику бригаду, яка знаходиться найближче.

Однак недопущення виникнення аварійних ситуацій, у більшості випадків, залежить від людського фактору. Адже суворе дотримання правил безпеки використання газу у побуті допоможе попередити трагічні випадки.

Основні правила безпеки є прості і доступні кожному споживачеві. В першу чергу потрібно перевіряти наявність тяги до і під час користування газовими приладами. Літом необхідно бути особливо обережними під час користування газом у побуті. Коли температура повітря зростає вище +30˚С, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад. 

У разі відсутності тяги необхідно перекрити газові прилади і звернутися в спеціалізовану організацію, що має дозвіл Державної інспекції з гірничого нагляду та промислової безпеки України для ремонту димовентиляційних каналів. А також при появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користуватись газовими приладами, перекрити крани перед газовими приладами, відкрити вікна і кватирки для провітрювання приміщення та подзвонити в аварійну службу 104, не запалювати вогню, не курити, не вмикати і вимикати електроосвітлення, не користуватись електродзвінками.

Найбільше викликів бригада "104" отримала від мешканців Коломийського, Калуського, Рогатинського районів та м. Івано-Франківська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: