fbpx

Івано-Франківській обласній філармонії пропонують присвоїти ім'я Іри Маланюк

Культура 11:56, 27.03, 2017

Івано-Франківська обласна філармонія організує громадські обговорення щодо присвоєння закладу імені Іри Маланюк (сценічне ім'я).

Ініціатива про присвоєння імені прозвучала під час XV зібрання родини Соломії Крушельницької, що відбулося 15 жовтня 2016 року у приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії. Її підтримали визначні представники музичної громадськості України, дирекція музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у м. Львові, родичі Соломії Крушельницької та Ірини Маланюк і звернулись з відповідним листом від 27.11.16 р. № 080 до керівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Іра Маланюк (1919-2009) була однією з найвідоміших оперних співачок свого часу. Народилася вона у м. Станиславові (тепер Івано-Франківськ). Впродовж своєї блискучої кар’єри виступала на найпрестижніших оперних сценах і камерних естрадах в Австрії, Аргентині, Бельгії, Великій Британії, Голландії, Іспанії, Італії, Німеччині, Португалії, США, Франції, Швейцарії.

Двічі – в Австрії та Німеччині Іра Маланюк удостоєна високого титулу "Каммерзенгерін". Впродовж багатьох років очолювала списки найвідоміших вагнеристок, які виступали у Байройті. У її репертуарі було понад 80 оперних партій, концертна камерна програма складалась з творів багатьох композиторів, а свої виступи завершувала завжди українськими солоспівами. Будучи громадянкою Австрії, Іра Маланюк часто приїздила на рідну землю, ділилась своїм досвідом.

Іру Маланюк вважають відомою австрійською, швейцарською, німецькою та українською оперною співачкою.

Громадські обговорення передбачають проведення ряду заходів:

  • прес-конференція з нагоди початку процедури громадського обговорення;

  • збір, узагальнення та оприлюднення отриманих пропозицій;

  • музично-мистецькі заходи (за окремим планом);

  • проведення круглого столу, який відбудеться 29.05.2017 року о 12 год. в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії, вул. Леся Курбаса, 3, м. Івано-Франківськ.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи до 12.05.2017 року за адресою: вул. Леся Курбаса, 3, м. Івано-Франківськ, 76018, електронна адреса: [email protected], тел. (034) 705-765, 705-766 (відповідальна
Голей А.В.).

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на сайті Івано-Франківської обласної філармонії 30.05.2017 року.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: