fbpx

У франківських магазинах перевірять молочні продукти

Суспільство 11:08, 17.12, 2015

16 грудня представники ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" за участю представників ГО "Контроль" та Молодіжного громадського центру "Еталон" здійснили контрольні закупівлі продукції для проведення незалежної споживчої експертизи.

Зазначимо, що практику проведення незалежних споживчих експертиз з метою комплексного дослідження показників якості та безпечності товарів (та послуг) щодо їх відповідності нормам чинного законодавства ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" започаткувало влітку поточного року. З метою охоплення інтересів широкого кола споживачів впродовж 10 днів підприємством приймались пропозиції щодо продукції, якість якої найбільше хвилює споживачів та фаховий неупереджений аналіз якої допоможе споживачам у подальшому виборі якісної та безпечної продукції.

За результатами електронних, телефонних та усних звернень, рекомендацій представників громадських організацій об'єктом проведення незалежної споживчої експертизи  у грудні 2015 було визначено молочну продукцію, а в ній – три категорії продуктів – масло, сметану та молоко. Головним аргументом у обранні для дослідження саме такої продукції є її широке  щоденне споживання усіма верствами населення. Оскільки асортимент цієї продукції є практично найбільшим, а цінова категорія буває дуже різна, то подекуди споживачу досить важко зорієнтуватись у відмінностях та якісних характеристиках продукту того чи іншого виробника. І якщо продукція розрекламованих брендів великих корпорацій час від часу попадає у тестування, то місцеву продукцію споживачі підтримують і надають їй "кредит довіри" свідомо – щоб і принципу "свій до свого по своє" дотримуватись, і споживати продукцію доброї якості. Саме для того, щоб довіра до місцевих виробників мала ще і лабораторне підтвердження, а також з огляду на думку громадськості, при закупівлі продукції основна перевага надавалась виробникам з Івано-Франківщини та прилеглих областей.

Зокрема, закуплено 5 зразків масла, 5 зразків сметани та 3 зразки молока. На жаль, не вдалося зберегти рівномірність у відборі всіх видів продукції, оскільки на момент придбання у торговельних мережах (придбання здійснювалось у торговельних мережах "Вопак", "Тростянецький" та "Наш край") виявилось у продажі молоко тільки трьох місцевих виробників. Оскільки нещодавно тестування молока найвідоміших торговельних марок здійснювалось центром експертиз "Тест", то для незалежної споживчої експертизи в ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" було закуплено молоко саме місцевих виробників. Закуплена продукція буде досліджуватись за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Проведення всіх лабораторних досліджень у повній мірі потребуватиме близько тижня часу, і результати проведеної експертизи будуть оприлюднені орієнтовно у період з 24 по 29 грудня 2015 року.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: