fbpx

Івано-Франківську єпархію УПЦ МП очолив Архієпископ Львівський і Галицький Філарет

Суспільство 18:53, 17.07, 2018

Архієпископ Львівський і Галицький Філарет призначений тимчасово керуючим Івано-Франківською єпархією УПЦ.

У зв'язку зі смертю єпископа Івано-Франківського і Коломийського Тихона Рішенням Блаженнішого Митрополита Онуфрія від 14 липня архієпископ Львівський і Галицький Філарет призначений тимчасово керуючим Івано-Франківською єпархією.

Про це повідомляється на сайті Львівської єпархії УПЦ, пише Уніан.

Нагадаємо, що керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ єпископ Тихон (в миру Степан Васильович Чижевський) помер 14 липня після тривалої хвороби.

Довідково: 

Єпископ Львівський і Галицький Філарет (Сергій Іванович Кучеров) народився 9 серпня 1972 року у місті Києві, у родині військових. До навчання в загальноосвітній школі мешкав у селищі Норинськ Овручського району та місті Целіноград республіки Казахстан (нині – Астана).

З 1978 по 1988 рік навчався у середній школі міста Целіноград Республіки Казахстан (нині – Астана).

З 1987 по 1989 рік – навчався в медичному училищі цього ж міста.

З 1988 по 1990 рік – у медичному інституті Целінограда.

З благословення єпископа Алма-Атинського та Казахстанського Євсевія був направлений у Московську духовну семінарію, де навчався з 1990 по 1994 рік.

З 1990 по 1996 рік – іподиякон Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II та архієпископа Істринського Арсенія.

З 1996 по 1999 рік – навчався у Київській Духовній Академії. Тема дипломної роботи – "Століття екуменізму: перспективи та проблеми". 

2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему: "Вплив православного догматичного віровчення на духовне виховання молоді".

25 червня 1996 року зачислений у число братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

28 серпня 1996 року архімандритом Павлом, намісником обителі, був пострижений у чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), Митрополита Київського.

28 серпня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан диякона, а 4 грудня того ж року – у сан ієромонаха.

12 квітня 1997 року – нагороджений наперсним хрестом.

4 грудня 1998 року – возведений у сан ігумена, а 18 квітня того ж року – нагороджений хрестом із прикрасами.

З 28 серпня 1996-го по 3 березня 2003 року – секретар Духовного Собору Києво-Печерської Лаври.

З 9 липня 1997-го по 5 лютого 2001 року – скарбник Лаври.

3 березня 2003 року – рішенням Священного Синоду УПЦ призначений головою Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям".

5 жовтня 2008 року – Блаженнішим Митрополитом Володимиром призначений настоятелем храму в ім’я преподобного Сергія Радонежського у місті Києві.

18 липня 2009 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром удостоєний права звершувати богослужіння з жезлом.

2 січня 2011 року – у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври висвячений у єпископа Дрогобичського, вікарія Львівської єпархії.
20 липня 2012 року, рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал №66) призначений єпископом Львівським і Галицьким.

Нагороджений наступними церковними орденами:

– Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня (РПЦ);
– Різдва Христового I та II ступенів;
– Святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня;
– Преподобного Нестора Літописця II ступеня;
– Преподобного Іллі Муромця II ступеня.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: