fbpx

Івано-Франківський міський суд залишив Ірину Клицюк на посаді директора ЦСМ

Культура 13:06, 16.01, 2017

Сьогодні, 16 січня, в Івано-Франківську продовжився розгляд судової справи "Звіжинський проти МВК", третьою стороною в якій виступає нинішній директор Центру сучасного мистецтва Ірина Клицюк.

Сторони ознайомились з відповіддю Обласної спілки художників України на запит суду, рішення надіслати який було прийнято на попередньому засіданні, пише "Галицький кореспондент".

"Ірина Клицюк виконує свої обов’язки з 2011 року. З 2013 року допомагала в оформленні виставок та брала в них участь", – йдеться в поясненні Спілки художників, підписаному Миколою Якимечком.

У ній також відзначено інші досягнення Ірини Клицюк, премії, якими вона нагороджувалась, та міжнародні конкурси, в яких брала участь.

Суддя Домбровська на це запитала, чи може будь-яка людина, котра любить малювати і робила це лише на волонтерських засадах, стати директором комунального закладу мистецтва.

Анатолій Звіжинський, в свою чергу, запитав,чи рахується волонтерська робота як офіційний трудовий стаж.

Чіткої відповіді на ці запитання сторона відповідача не надала.

Суддя також звернулась до позивача з питанням, чому він не оскаржив два попередні рішення комісії, якими і затверджувались кандидатура Ірини Клицюк та склад комісії. Анатолій Звіжинський на це сказав, що у позові мова йде скоріше про дух закону, а не про його букву.

Далі суд перейшов до стадії судових дебатів. Звіжинський підтвердив свої позовні вимоги, Тарновська з ними не погодилась та назвала рішення комісії законним.

"Я дуже хочу, щоб це все закінчилось", – сказала сама Ірина Клицюк.

Суддя Галина Домбровська вийшла у нарадчу кімнату для прийняття рішення. Повернушись, вона зачитала ухвалу суду.

"Суд постановив: в задоволенні адміністративного позову відмовити. Апеляційну скаргу можна подати протягом десяти днів", – йдеться в її тексті.

Таке рішення суд мотивував тим, що позивач оскаржив не те рішення конкурсної комісії – адже суд не може визначати, програма якого кандидата на пост директора ЦСМ є кращою. А оскільки позивач Звіжинський оскаржував саме остаточне рішення, то йому відмовили і порадили оскаржити два попередні рішення – про склад комісії і про кандидатуру Ірини Клицюк.

КУРС писав, що 5 серпня директором ЦСМ у Франківську обрали авторку муралу "Україна єдина" Ірину Клицюк. Окрім неї, на посаду претендував колишній директор Центру Анатолій Звіжинський, який і заснував ЦСМ та впродовж усіх років намагався привити місту сучасне мистецтво. Звіжинський оскаржив рішення про призначення Клицюк директором ЦСМ у суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: