fbpx

Іванофранківці сплатили понад 17 мільйонів гривень військового збору

Економіка 19:30, 07.05, 2015

Упродовж січня-квітня поточного року івано-франківські платники податків перерахували до Державного бюджету майже 17,1 млн грн військового збору. З них у квітні цього року надійшло 4,8 млн гривень.

Про це нещодавно повідомила начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління доходів і зборів фізичних осіб Оксана Петришин.

Вона зазначила, що сплата військового збору спрямовується на потреби армії, зокрема, на проведення антитерористичної операції на сході України. Цей обов’язковий платіж запроваджено з серпня минулого року за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Від січня 2015 року розширено базу оподаткування військовим збором, зокрема, оподаткуванню підлягають всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб.

Оксана Петришин також повідомила, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" від 13.01.2015 р. № 4, який набрав чинності 1 квітня 2015 року, нова форма № 1ДФ доповнена розділом щодо оподаткування процентів та військового збору.

"У рядку "Військовий збір", крім сум нарахованих та виплачених доходів, слід зазначити загальну суму нарахованого та перерахованого військового збору. При цьому в податковому розрахунку за формою №1ДФ податкові агенти не будуть зазначати відомості про фізичних осіб, яким нараховані такі доходи. Також податковим агентам не потрібно подавати уточнюючий розрахунок за формою №1ДФ за періоди 2014 року з метою відображення військового збору та сум податку на доходи фізичних осіб з нарахованих та виплачених доходів у вигляді процентів", – наголосила Оксана Петришин.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: