fbpx

Іванофранківцям показали заборонений в Росії фільм

Культура 18:43, 11.11, 2014

В Івано-Франківську XI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував із перегляду фільмів "Путінські ігри" та "Лізо, ходи додому".

В Івано-Франківську Мандрівний фестиваль проходить вже сьомий рік поспіль. Організовує його Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта".

"Фестиваль охоплює не достатньо широку аудиторію, оскільки на ньому представлений специфічний вид фільмів – документалістика… Саме документалістика показує всі ці реалії, які відбуваються в Україні чи в інших країнах і пов'язані з порушенням прав людини. Деякі фільми показують, як варто захищати права людини, інші – лише показують, які є проблеми, і допомагають робити певні висновки",  розповіла організатор фестивалю, голова "Молодої Просвіти" Євгенія Бардяк.

Кінострічка "Путінські ігри" заборонена для перегляду в Росії. За словами Євгенії, влада РФ пропонувала значну суму режисеру, щоб фільм так і не вийшов в прокат. У фільмі "Путінські ігри" увага сконцентрована на Олімпійських іграх, що проходили в лютому 2014 року в Сочі. Вперше за всю історію Зимових Олімпійських ігор змагання проводились на субтропічному курорті. "Сочі 2014" за витратами на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі. Для прикладу, на будівництво 45-кілометрової дороги до Олімпійського селища були витрачені такі кошти, за які цю дорогу запросто можна було б вкрити золотом або вимостити чорною ікрою. Режисеру Алєксандру Ґєнтєлєву вдалося поговорити з багатьма ключовими фігурами – від мера міста Сочі та корумпованих підрядників, сенаторів і лобістів, до президента Олімпійського комітету Росії. Ці розмови допомогли авторові продемонструвати, що підготовка цієї Олімпіади є відчутною екологічною загрозою та історією про величезне розкрадання грошей.

Ще один фільм, який змогли подивитись франківці, – "Лізо, ходи додому!". Маленька Ліза постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття.

Нагадаємо, у 2013 році фестиваль "прославився" зірваними показами кінострічок. Зокрема, представники силових структур не давали організаторам фестивалю в Івано-Франківську показати фільм "Відкритий доступ", у якому йшлося про резиденцію "Межигір’я” екс-президента Януковича. Окрім цього, зривалися покази й інших фільмів, що мали відбутися у рамках Мандрівного фестивалю. Ці події передували початку Євромайдану в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: