fbpx

Із 1 січня аптекам заборонять робити "космічні" надбавки на ліки

Економіка 19:43, 13.11, 2014

Кабмін дозволив рівні умови ціноутворення на ліки вітчизняного та іноземного виробництва.

Уряд затвердив зміни до поставнови щодо надбавок на ліки – із 1 січня 2015 року вони мають становити від 10 до 25 відсотків, тоді як нині такі надбавки можуть сягати майже 170%. Зміни, щоправда, стосуватимуться лише ліків, що включені до Нацпереліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та обов'язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, передає ТСН.

У Міністерстві охорони здоров'я уточняють, що зміни дозволять створити рівні умови ціноутворення на ліки вітчизняного та іноземного виробництва, буде запроваджене державне регулювання цін на ліки. Як зазначив т.в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, розмір торговельно-роздрібних надбавок на вітчизняні ліки, оптово-відпускна ціна яких нижча 12 грн за одну упаковку, до сьогодні становила від 0,3% до 169,5%.

На думку фахівців, прийняття цієї постанови дозволить збільшити економічну доступність низьковартісних вітчизняних ліків для малозабезпечених верств населення та запровадити рівні умови застосування державного регулювання цін на ліки як для іноземного, так і вітчизняного виробника. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: