середа, 27 березня

Із початку року вже п’ять людей померли від грипу А в Україні

П’ятеро українців померли від ускладнень, спричинених вірусом грипу типу А, вже у 2019 році. Загалом в Україні з початку цього епідсезону, від жовтня минулого року, від грипу загинули 13 людей.

Із 1 жовтня 2018 р. до 6 січня 2019 р. в Україні зареєстровано 2 439 032 особи, які захворіли на грип та ГРВІ. Нині епідемічні пороги перевищено у двох областях: Київській (на 2,8%) та Житомирській (на 7%).

Загалом по Україні захворюваність на 17,6% менше епідемічного порога. І при цьому зафіксовано в два з половиною рази більше летальних випадків, аніж за цей самий час минулого року. 

Грип – це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. 

Особливості цьогорічного грипу в тому, що він розвивається по типу ГРВІ, але за короткий час дає тяжкі ускладнення. 

Центр громадського здоров’я України рекомендує за перших симптомів звертатися до лікаря, адже самолікування може бути шкідливим, а невчасне виявлення грипу може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті хворого.

Фахівці ЦГЗ радять навіть посеред епідсезону зробити щеплення, аби вберегти себе від ризику захворіти на грип. Також сезон захворюваності на грип та ГРВІ не є причиною відмовлятися від планової вакцинації проти інших захворювань  для відтермінування щеплення мають бути чітко визначені протипоказання щодо введення тої чи тої вакцини.

Теги: смерть, грип
КОМЕНТУВАТИ