fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Кабмін ввів перевірки місць проживання переселенців для отримання соціальної допомоги

Кабмін ввів перевірки місць проживання переселенців для отримання соціальної допомоги

16:16, 09.06, 2016

Уряд змінив порядок надання соціальних виплат вимушеним переселенцям.

Зміни ухвалили на засіданні Кабміну в середу, 8 червня. Текст документа ще не з'явився у відкритому доступі, однак громадські організації, які надають допомогу переселенцям, ознайомилися з документом.

За даними організації "Восток-SOS", ухваленими змінами вводяться перевірки місць фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб як умова для призначення всіх соцвиплат, пише "Лівий берег".

Перевірки раз у шість місяців проводитимуть працівники управлінь соціального захисту населення.

Крім того, передбачені додаткові перевірки так званими "мобільними групами" у складі представників поліції, міграційної служби, СБУ і Пенсійного фонду.

Підставою для додаткових перевірок визначено інформацію про те, що переселенець не проживає за вказаним місцем проживання. Така інформація може бути отримана від органів державної влади (Держприкордонслужби, СБУ, поліції, Міграційної служби), органів місцевого самоврядування та громадських об'єднань.

Якщо на момент перевірки переселенця не було, він протягом трьох днів має з'явитися в управління соцзахисту для підтвердження місця проживання. Якщо він цього не зробить, соцвиплати припинять.

Щоб відновити їхню виплату, переселенець муситиме звернутися з заявою про перевірку місця проживання. Якщо перевірка буде успішною, соціальні виплати відновлять лише через два місяці.

Крім того, переселенці зобов'язані у 10-денний термін письмово повідомляти про зміну їхнього фактичного місця проживання.

Постановою також передбачено створення нового органу – Комісії з питань призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

До січня 2016 року переселенці були зобов'язані раз на півроку продовжувати відповідну довідку. Після скасування цього обов'язку СБУ і Мінсоцполітики вирішили перевірити, чи законно біженці отримують соцвиплати, і припинили нараховувати гроші 450 тисячам осіб. Пізніше виплати відновили 80 тисячам переселенців, які довели, що отримують їх законно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: